Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyiket válasszam? (fénycső)

Melyiket válasszam? (fénycső)

Figyelt kérdés

Fénycsövet szeretnék venni a 120l-es akváriumomhoz.

A: 3bd 18wattos, ebből 1 növényes

B: 3db 18wattos, ebből 2 növényes

C: 2 db 18 wattos egy ilyen-egy olyan


Elég sok növényem van, nem rengeteg, de van bőven.


A lehető legjobb csöveket szeretném, linkelnétek olyan oldalt, ahonnan megtudnám rendelni?


előre is köszi


2011. febr. 11. 12:11
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Még annyit hozzátennék, hogy nekem kisebb akváriumom van és ahhoz képest a két cső az több fény.


Szerintem nálad még a daylight sem algásodna, mert nincs annyi fény. 120 literbe 54 Watt, azt nem olyan sok, hogy algásodjon.

2011. febr. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek?

És növényes fénycsőnek ez?

[link]

2011. febr. 11. 19:06
 13/17 anonim ***** válasza:

Nem tudom. Én Hagen Flora Glo csövet vettem, és az biztos hogy jó, mert látom, hogy jó.


Ezt a sera csövet nem ismerem, ezt kérdezd Platypustól.

Most úgy látom nincs itt, talán holnap.

2011. febr. 11. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Egyébként ilyet akartam venni, növényes csőnek, de akkor nem kaptam, hát azóta lehet, hogy van:


[link]



Mondjuk növényesnél szerintem olyan hatalmas különbségek nincsenek.


A spektrum képet kell nézni, ami minden csövön rajta van egy rajz a dobozán.


A lényeg, hogy kék és piros színben legyen jó nagy domb, vagy hegy, és a köztes részekben meg semmi, vagy csak teljesen középen egy kis csúcs.


Tulajképp ez a kép ami kell a növényeknek pontosan a klorofillnek fotoszintetizáláshoz:

[link]


Egy növényekhez hasznos lámpának jeletős kibocsátásnak kell lennie a 4-500 nm de leginkább a 6-700 nm közötti tartományban.


Ez is olyan kép ami jó, csak szinesben:

[link]

2011. febr. 12. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Pl a rózsaszín tartomány az arra jó, hogy a növények oldalra nőjenek, sok kis ágat hozzanak létre, és dúsabbak legyenek.


A kék szín tartomány meg arra jó, hogy attól meg fölfele nőnek, egyenesen megnyúljanak.


Így lehet szórakozni is a növényekkel hogy milyet akarsz csinálni. Ha van külön egy rózsaszín és egy kék neonod :)


Én szórakoztam csak rózsaszín csővel, és tényleg akkor nem fölfele nőtt, hanem kis ágakat eresztett minden irányba.


Persze az a legjobb ha ez a két szín mind megvan egy csőben, mert akkor normálisan fog kinézni a növény :)

2011. febr. 12. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Platypus ***** válasza:
A Sera növényesét még nem próbáltam, de szerintem teljesen jó kis növényes, a spektruma rendben van. (Serából csak a tropic sunt használom). Az élettartamát dicsérik a sera csöveknek, a hagen floraglo úgy 10 hónapja van meg és már láthatóan gyengébb a fénye.
2011. febr. 12. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek. Még gondolkodom rajta, hogy melyik legyen, de szerintem növényesnek is a Sera mellett maradok, de még szétnézek, meg megnézem e belinkelt oldalakat is!
2011. febr. 12. 08:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!