Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért rágcsálják meg a csigák...

Miért rágcsálják meg a csigák a növényeket? Pl az Átokhínárt, azt nagyon szeretik és teljesen kipusztították.

Figyelt kérdés

Mit csináljak velük hogy ne rágják meg a növényeket?

Vagy kivegyem öket az aksiból, és elajándékozzam?

Mert nem hiszem hogy olyan sok hasznuk lenne.

Nem tudom milyen fajta csigák lehetnek, az egyik fajtának olyan csúcsos a háza, ez nem nöl 1 cm-nél nagyobbra, és a másik meg bordó szinü és lapos kerek csigaháza van.


2011. febr. 11. 13:05
 1/10 Platypus ***** válasza:

A bordót ajándékozd nekem, épp ilyeneket gyűjtök további szaporításra. :)

Ha a csigák nincsenek túlszaporodva, akkor az egészséges növényt nem rágják meg, még az átokhínárt se. Az átokhínár viszont marha fényigényes növény, a legtöbb akváriumban gyengélkedik majd rohadni kezd. Olyankor már szeretik a csigák. A csigákat lehet etetni is mindenféle konzerv zöldséggel. Nálam is ez a két csigafaj és egy dús növényesben, és még soha semmit nem rágtak meg.

2011. febr. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nincsenek túlszaporodva a csigák, de van elég fényem és megmaradt mindig az átokhínár szép nagyra nött meg,de amióta megvannak a csigák, mindig kipusztítják.


Merre laksz? :)

2011. febr. 11. 13:22
 3/10 Platypus ***** válasza:

Budapest belváros.

Az átokhínárt mondjuk sok minden szereti megenni. A csigák etetése talán mérsékelné a dolgot.

2011. febr. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Az nagyon messze van.

Akkor mivel etessem meg a csigákat?

Nem lesz piszkos a víz a konzerves zöldségtöl?

2011. febr. 11. 13:45
 5/10 Platypus ***** válasza:
Ha nem etetsz túl sokat, és megmosod felhasználás előtt, akkor nem rontja a vizet. Annyit kell adni, ami másnapra nyom nélkül eltűnik. Amit szeretnek: kukorica, zöldborsó, bébirépa, pritamin paprika. Ezekkel etetem a garnéláim, de a nagyját a csigák eszik meg.
2011. febr. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Platypus, írtam mailt, nem kaptad meg? Adok pár csigát, ha kell.
2011. febr. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
mi a neve ennek a bordó csigának?
2011. febr. 11. 20:13
 8/10 A kérdező kommentje:

Meg találtam : [link]


ez a csiga eszi meg az átokhínárt,pedig it azt irják róla hogy a növényeket nem bántják, de nálam mégis

2011. febr. 11. 20:18
 9/10 anonim ***** válasza:
Sajnos itt is el van írva, több helyen is keverik. Postakürt csigáról van szó, az van nálad és nálam is. Itt semmilyen növényt nem bántanak, inkább az lehet nálad a baj, hogy gyenge a növény, kevés a fény, így táplálékul szolgál nekik. Hidd el, csigák nélkül sem maradna meg.
2011. febr. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
65 literes az aksim és van benne 2x18W-os világítás, egy növényes és egy daylight cső
2011. febr. 11. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!