Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Elment a kedved az akvarizálás...

Elment a kedved az akvarizálástól mert elpusztultak a halaid? Hogy kezdted újra?

Figyelt kérdés
2011. febr. 11. 22:11
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Pont így jártam :)

Sehogy nem kezdtem újra. Kiskoromban voltak halak, azok alig döglöttek meg.

Ezek a mai szaporítások szerintem ilyenek :( Nem érdemes vele foglalkozni. Már csak arra mennek, hogy minél színesebb, több hal legyen, nem az egészségre mennek. Sajnos :(

Inkább belevágtam a kutyázásba :)

2011. febr. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
59%
Anyukám is így járt :) Elpusztult az összes hala.De amióta én is akvarizálok, már neki is van 1 bettája :) Nyár óta csinálom, és őt hurcoltam el egy akvarisztikába.Ő nem akart onnan eljönni, annyi szépet látott :)
2011. febr. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egy haverom hozott pár évvel ezelőtt egy hasvízkóros halat, amit bedobtam a többihez, és jópáran kidöglöttek.

Kezelgettem őket, de végülis csak 3 hal maradt életben.

Abból az egyik most kb 6 éves, még megvan, és szép nagyon.


Nemolyan rég, kb egy hónapja vettem két kockás bölcsőszájú halat, abból az egyik megdöglött, az én hibámból, mert elolvastam mik az igényei, és azt olvastam lágy víz kell neki, ezért túl lágyítottam a vizét, közben a boltban meg sima csapvízben volt, pedig megkérdeztem, de nem hittem nekik. Beraktam lágyvízbe, aztán meghalt az egyik. Utána persze kicseréltem a vizét és mikor láttam hogy a másikkal nincs semmi gond, akkor vettem mellé egy másik halat is hogy ne legyen egyedül.


Még valamikor 3 éve egy algaevőt meg kinyírtam CO2-vel.

Egyszerűen megfulladt, mert hülye voltam, azóta nem CO2-zök.


Azon kívül vettem a boltba már sok halat, de egyik sem döglik meg. Nagyjából egy boltból vásárolok és ott nincs ilyen gond. Szlovákiából jönnek a halak, onnan rendelik.

Úgylátszik egy megbízható nagykerből. A halak nincsenek külön karanténozva utána a boltban, de úgy sem döglik meg. Teljesen stabil, strapabíró halacskák.

2011. febr. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Most nekem is elpusztult az egész halaim,csak 2 db maradt meg és a csigák.

Nekem nem ment el a kedvem az akvarisztikától, most teljesen ujra telepiem az egész aksit , és jobban figyelek mindenre a halak egészségére a növények ápolására, a víz minöségére stb.

2011. febr. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!