Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan oldhatnám meg az...

Doruss kérdése:

Hogyan oldhatnám meg az akvárium világítását?

Figyelt kérdés

54 literes akváriumomhoz a gyári tetővilágítás van, egy 11 wattos fénycső. Nem tudok bele plusz egy fénycsövet rakni, így maradt az, hogy lecserélném. Hány wattosra és milyen típusúra cserélhetném ki, hogy az igényesebb növényeknek is elég legyen a fény és a halakat ne zavarja?

Amúgy az a gond, hogy a világítást csak úgy tudom kiszedni, hogy a végén rajta van az az izé amiből a vezeték kijön, és nem tudom a csövet kiszedni belőle. Mit csináljak?

Egyébként bocsi a béna magyarázatért, nem értek az ilyenekhez :)


2011. febr. 12. 19:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Csak úgy tudod kicserélni, ha kibelezed az egészet, mert ehhez 11 wattos előtétet szereltek, ami nagyobbat nem hajt meg. T5-ös csövekből van nagyobb választék méretben és teljesítményben, erre lenne érdemes szerelni. Ez mondjuk megfelelne neked:

[link]

2011. febr. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

De ezt milyen foglalatba tegyem? Lehet külön venni hozzá vagy ilyesmi? Meg gondolom kábel is kéne. Olyat hol szerezhetnék be?

2011. febr. 12. 20:34
 3/10 anonim ***** válasza:

Ehhez kell egy pár T5-ös fogalalat, egy elektromos előtét és pontosan nem tudom, milyen vezetékek, de ha bemész egy villamossági poltba, akkor adnak ehhez valót. Az előtét egyébként nagyon drága, olyan 4000 ft körül tudom legolcsóbban, de ingyen is megoldható így:

[link]

ha nem értesz hozzá, inkább kérj segítséget, bízd szakértőkre, az áram nem játék :)

2011. febr. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

És ha beleragasztasz a tetőbe néhány vízalatti neont?

36 cm hosszú a legrövidebb ebből, ehhez nem kell armatúra ezt bedugod és világít.


[link]

2011. febr. 13. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én csináltam olyat is, hogy 2db 20wattos 6500 K-s kompakt izzót vettem, meg hozzá 2 foglalatot és egy kábelt, aztán az egészet belecsavaroztam egy sötétbarna műanyag virágládába. 40watt fény, az már elég sok.

Fektetve jól világítanak ezek a kompakt izzók.

2011. febr. 13. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A víz alatti neon jó ötlet, szerintem akkor abból fogok venni. De milyen színű lenne a legjobb a növények számára?

Úgy gondoltam, vennék egy 9 wattos fehéret, meg még egy 9-es valamilyen színűt. Az úgy nem lesz sok?

2011. febr. 13. 10:34
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem mindekettő fehér legyen, mert a színeseknek nagyon gyenge a fényük. Ha esetleg mégis amellett döntesz, akkor a rózsaszínt próbáld ki.

Nem lesz sok, viszonylag gyenge a fényük egy hagyományos neonhoz képest (használok én is egyet).

2011. febr. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. febr. 13. 17:59
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát a rózsaszín az nagyon gyenge fényű, alig látszik :/

A fehér az jó.


Nekem van egy kék is, de nem a fehér fény helyett vettem, csak amellé úgy hülyeségből, hogy kékesebb legyen az akvárium. Aztán lehet hogy attól állnak vigyáz állásba a növényeim, mármint csak egyenesen nyúlnak felfelé :)

2011. febr. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

:D köszönöm a segítséget!

Akkor szerintem úgy lesz hogy veszek egy 9 meg egy 6 wattos fehéret. Az úgy megfelel, és legalább megúszom áramrázás nélkül :)

2011. febr. 14. 19:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!