Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvárium világításra megoldásn...

Akvárium világításra megoldásnak jó?

Figyelt kérdés

Osb lapból lenne a tető és abba csavaroznám bele

foglalat: [link]

és a fénycső : [link]


pár nappal ezelőtt tettem ki egy kérdésben a lakásban használatos foglalatról egy ötletet de szerintem ez jobb

165 l-be 2 vagy 3 db és milyen növényhez jó a 2 és a 3?


2011. okt. 23. 09:07
 1/8 anonim ***** válasza:
A foglalatnak mindenképpen IP65-ös szabványúnak kell lennie, különben zárlatos lesz illetve baleset veszélyes. Amit linkeltél, ott nincsen feltüntetve, de attól még lehet IP65-ös szabvány. Kérdezz rá a boltban konkrétan, úgy vedd csak meg! A linkelt fénycső akváriumi világításhoz alkalmatlan!!! Speciális csövet keress szakboltokban, szinte mindenhol kapható. A hagyományos fénycső fényénél nem növekednek a növények és algásodik az akvárium, ezért alkalmatlan a célra! 165literhez szerintem elég két cső, ha nagyon sok a növény, akkor mehet a 3cső, de nem szükséges.
2011. okt. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
OSB lap a legkevésbé alkalmas, mert a pára hatására felszívja a vizet és megdagad! keress sűrűbb lapot! a vékony farost lemez tömörfa keretre rögzítve is kiváló megoldás lehet!
2011. okt. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
akkor bútorlapból lesz e a fénycsövek teljesen alkalmasok a feladatra mert egy rokonom is pont ilyet használ és 5 év tökéletesen működik az akváriuma
2011. okt. 23. 09:53
 4/8 Platypus ***** válasza:

Nagyon sokan használnak ilyen háromsávos fénycsöveket kifejezetten növényes akváriumokhoz, és kiválóan működnek. Több fénycső esetén szerintem érdemes egy rózsaszín növényes csövet venni, mellé inkább a 880 "skywhite" cső passzol, ez szebben kiegészíti a színét. Vagy 3 csőnél 1 rózsaszím, egy 860 és egy 880. Hozzátennem, meglepő módon a nagyon komoly technikával felszerelt növényes akváriumokban nem szoktak rózsaszín fénycsövet használni, se más akvarisztikait csak különböző háromsávosakat kombinálnak(ezek több lument adnak le azonos teljesítményen). De ez a te elképzeléseidnél sokkal nagyobb fényerőnél és technikai háttérrel működik bizonyítottan.


Ha szereted a növényeket, akkor 3 fénycsőben érdemes gondolkozni. Még így is alacsonynak számítana a világításod. Anubias,különböző Cryptocoryne fajok, gömbalga, mohafélék, Bolbitis, Microsorum passzol ilyen fényerőhöz. 2 fénycsőnél körülbelül az Anunias, gömbalga és a Cryptocoryne aponogetifolia marad csak működő lehetőség.

2011. okt. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
kösz a választ szerintem marad a kettő és olyan növény aminek elég annyi fény bár még nem tudom
2011. okt. 23. 15:02
 6/8 anonim ***** válasza:

De a fénycsőhöz nem csak egy foglalat kell+cső, az úgy nem fog működni. Kell egy fénycső előtét is hozzá.


Nálam tök nem számít, hogy páramentes vagy sem, mert nincs a tetőmben pára, azaz biztos van, de minimális.

Ilyen tákolmány belül, ez bútorlapból van, 2db dulux cső és egy neon van benne:

[link]

Hátul nyitott, és a hát-közép részen van egy ventilátor, emiatt jól szellőzik elöl-hátul, nem melegszik, és nem párásodik. Kívülről ilyen: [link]

Lehet, hogy furcsán néz ki, de azért csak egy fél tetőt csináltam rá, hogy legyen helyem elöl benyúlkálni, és ne kelljen nyitogatnom a tetőt vízcsere előtt, tehát kényelmi szempontból. A másik meg, hogy szeretem látni a víz tetejét ahogy fodrozódik, így nekem kicsit olyan feeling, mintha egy tó lenne, nem csak egy akvárium.

2011. okt. 28. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyébként a csöveket már dzsuvásan raktam be, nem takarítottam le, ezek régi csövek voltak itthon, csak ezt tudtam összerakni, abból, amit találtam. Pl azt a két duluxot barátom akváriumából vettem ki és ott volt vízkő rendesen, de még azt is bírta, nem romlott el a foglalata, semmi sem történt vele.
2011. okt. 28. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Tőlem használd akármire. Jó neked, hogy ilyened.
2012. ápr. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!