Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy borzalom, katasztrófa....

Egy borzalom, katasztrófa. Újabb elrontott akvárium, de ismerősömé. Nem akarom, hogy így kelljen élniük a halaknak. Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

A környezetemben úgy látszik felüti a fejét a halláz, ha én is halakról beszélek (szeretek róluk jó sokat beszélni másoknak). Újabb ismerősöm vett akváriumot és halat. Volt nekik előbb is, de a mostani egy katasztrófa. Barátnőm (13 éves) öccse(5éves) nagyon akart gyorsan egy akváriumot ezért gyorsan beszereztek egyet. Mikor meghallottam a hírt, örültem, dejó, lesz egy közeli példaképem (hittem én, ha már előtte is volt akváriumuk) adtam nekik vízelőkészítőt kedvességből (Sera Bio Nitrivec). Ma megyke át, bemegyek tesója szobájába, ez a látvány fogad: kb. 20 literes akvárium, se levegőztető, se szűrő, se fűtő, se világítás, se tető. Semmi. Egy takarítatlan kis akvárium benne nagy méretű mosatlan kaviccsal és a legrosszabb: egy festett kerámia házikó. Borzalmasan gicces, ronda. És a festék lepattogva. Megtudtam: a halak csipkedték le. van benne: 2 black molli, 1 hím, 1 nőstény guppi, 2 xifo, 2 zebradánió, 2 festett neonzöldessárga dánió. A guppik hevesen pipálnak (főleg a nőstény). Egy szem növény van benne, vékony kis hínárszerűség. És ennyi. Kérdezem: kaja? Valami 70Ft-os lószar, színezett (kék,piros,sárga, de olyan műszínek, nem természetes) kik szemcsék. Mennyit adtok nekik (egyik zebradánió hasa túl nagy): Tesóm eteti. Egy 5 éves! És a kaja több, mint fele hiányzik! (1 hét alatt kb.) Megkérdeztem öccsét: mutatta az egész markát.

A hím xifo valószínűleg beteg, fehér, nagyon hosszú ürüléket húz maga után.

Nagyon rossz érzés ránézni az akváriumra. Azt hittem, ha belépek ezt mondhatom: "de szép akvárium, bárcsak nekem is ilyen lenne" erre: elszomorodok "szegény halak..."

Nyomorúságos életük lehet... de én, mint 13 éves mégis mit tehetnék ez ellen? Legközelebb talán nem beszélek senkinek a halakról, nem akarom, hogy több emberre rájöjjön az "akarok akváriumot" és csinál egy ilyet.


2011. febr. 12. 19:36
 1/10 A kérdező kommentje:
Megpróbáltam beszélni barátnőm fejével, ilyen válaszokat kaptam: hát oszt? Megdöglik. Csak hal. Majd veszünk helyette másikat... vagy: tesóm akarta. Tesóm csinálja. Tesóm miatt van...
2011. febr. 12. 19:38
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szüleinek szólni esetleg a helyes haltartásról?

Én is sajnálom a halakat. Le leszek pontozva, de sok szülő azonnal megveszi a gyerekének az aktuális kisállatot, amit akar, és az csak pár percig izgalmas, utána már fel is fordulhatnak. Vannak felelősségteljes gyerekek, elismerem, de előbb mérlegelni kellene, mert akár egy kutya, akár "csak egy hal", egy kis élet sorsa van a gazdik kezében.

2011. febr. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ez nagyon nehéz eset, főleg ha így állnak hozzá. Tudom, én 23 éves vagyok és hasonló a helyzet egy rokonommal, de még nekem is nehéz cselekedni. A szülőkkel kellene beszélned, hátha ők jobban megértik. Bár az elmondottak alapján ez sem biztos, egy normális szülő odafigyelne, segítene, nem bízná csak úgy két ekkora gyerekre az akváriumot.


Ezek a halak egyébként a napokban el fognak pusztulni, ha nem kerülnek tiszta vízbe és legalább egy levegőztetőt nem kapnak. Ez is csak ideiglenes megoldás, de gondolom egy normális akváriumra nincs pénzük, betegen pedig nem lehet elajándékozni őket. Tehát sajnos úgy néz ki, hogy a sorsuk megpecsételődött. Arról kellene meggyőzni őket, hogy ne vegyenek többet így, nincs értelme. Ezt próbáld a szülőkkel megbeszélni, vagy a saját szüleiddel, hátha rájuk jobban hallgatnak.

2011. febr. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Az apa ott volt mikor felsoroltam a dolgokat, hogy miért fognak meghalni a halak. Valahogy így nézett rám: "Mit szólsz te bele?"

A szüleimre már gondoltam, hogy elmondom nekik, el is fogom, de kétlem, hogy beszélnének velük. Alig ismerik egymást.

2011. febr. 12. 19:59
 5/10 anonim ***** válasza:

Hát figyelj. Sajnálom, hogy ezt kell mondanom, de ez esetben nem tehetsz semmit. Sajnos mindig lesznek ilyen önző, önfejű emberek, akiknek hiába ajánlasz jószándékkal segítséget, meg sem hallják. Remélhetőleg megunják és nem vesznek majd újakat, ha rájönnek, hogy ez nem megy.

Egyébként ezzel megsértik az állatvédelmi törvényt, de ilyesmibe nem érdemes belemenni, nincs értelme. Én egy bolt ellen próbáltam ilyen lépéseket tenni, de még engem is kiröhögtek, leráztak, nem foglalkozik senki ilyenekkel.

2011. febr. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az én anyukámnak is van akváriuma (Nekem is 220 liter), 20 literes.1 Betta hím éldegél benne.Azt mondta, hogy vesz bele EGY kis harcsát, hogy majd ő össze szedi a kaja maradékot. Meg is mondtam neki, hogy akkor én meg fogom és fel jelentem.

Ha nem lépnek semmit, akkor tényleg elfognak pusztulni a halak. Én nagyon védem az állatokat, és utálom azokat, akik kínozzák az állatokat. Lehet, hogy jobban járnátok és tennétek egy feljelentést.


Sok sikert hozzá. Mentsd meg a szegény halacskákat.

Egyébként azokat a halakat, amelyek még egészségesek nem tudod haza vinni őket?Az lenne a legjobb megoldás a halak számára.

2011. febr. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Igen, valahogy sejtettem :(

Hazavinni, hát tudnék párat, de nem mindegyiket, mert túlzsúfolás lenne. És nem nagyon illenének a képbe :S A guppikat, zebradániókat el tudnám hozni, de ugye úgysem engednék. Ők vették, ő pénzük...

2011. febr. 12. 20:21
 8/10 anonim válasza:
Murr nézd meg az e-mail cimed légyszi.
2011. febr. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha sikerül is elvinned párat, vagy megvenni esetleg, akkor se tedd őket az akváriumodba, mert valószínűleg már betegek. De ha már pipálnak is, akkor 1-2 napnál nem bírnak ki többet, talán már a ma estét sem.


Előző hozzászóló: megnéztem és mindenkinek válaszoltam, ha te nem kaptál üzenetet, akkor írj újra.

2011. febr. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hát igen, ezzel én sem tudom mit tenni.


Jósold meg nekik, hogy meg fognak dögleni a halak ebben a kis akváriumban. És ha megdöglenek, akkor majd észre veszik, hogy igazad volt. Aztán talán vesznek egy nagyobb akváriumot később... hát de nem biztos.

2011. febr. 13. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!