Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen fénycsövet vegyek...

Milyen fénycsövet vegyek gyári 11W-os fénycsövem mellé kiegészítésnek, hogy szebbek és gyorsabban növekedjenek a növényeim? 54 literes az aksi.

Figyelt kérdés
Nem nagy fényigényű növényeim vannak jelenleg,de ha sikerülne megnövelni a fényerőt, talán vennénk közepes fényt igénylő növényeket.Köszönöm a segítséget előre is.
2011. febr. 16. 18:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát kéne még 2db 15wattos fénycső

Egy növényes ez lehet pl sylvania Gro lux

[link]


vagy hagen flora glo

[link]


vagy egy sylvania aquastar

[link]


Szóval amelyiket kapsz



És emellé egy napfényest,


ez lehet pl egy Sun-glo

[link]


vagy egy 6500K-s daylight cső, hát most itt pont nem látok 15wattosat, de biztos van nekik

[link]


Csak hát akkor előbb szerezni kell egy armatúrát a két fénycsőnek, egy két fénycsöves lámpatestet veszel egy akvarisztika boltban, szinte bárhol árulnak.


Vagy ha olcsóbban akarsz kijönni és ügyes vagy és össze tudod szerelni, akkor a boltban hozzávaló trafót, meg foglalatot veszel a két fénycsőhöz. És mondjuk az egészet beleszereled egy hosszú műanyag sötétbarna virágládába.

2011. febr. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Lényeg, hogy gondolom oda 45 cm hosszú neonok férnek el max, hosszabb nemigazán. Ha van most szép fekete műanyag tetőd az úgy szívás, mert abba ezeket úgysem tudod beépíteni. Akkor a tetődet el kell felejtetned és lehet egy nyitott akvárium, vagy egy üvegtetős.


Van más megoldás is, hogy ilyen 36cn-s vízalatti neonokat veszel sokat, és abbol kihozol egy 30-40 watt fényt, szóval össeadogatod őket, és az kb jó. Ezek olcsóbbak, nem kell hozzá foglalat, csak bedugod és világít, de ezek elég gyengécskék. Egy normális fénycső azért egy fokkal jobb, mit ez, de ezt pl műanyagtetőbe tök könnyű beleragasztani FBS-el, ha úgy kívánod.. a semminél jobb.

2011. febr. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

ja itt a vízalatti neon

[link]

2011. febr. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem ez bevált!

[link]

Szintén 54l-es gyári szettem van. 15w volt a tetőben, de szerencsére van egy nagyon ügyes barkács cimborám, akivel beépítettünk még egy t8-as "foglalatot" és abba a fenti linken található csövet tettem. Szerintem 54l-hez 30w már közepes növényeknek is elég. Egy hét alatt jelentős változás volt!

2011. febr. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az előbbi vagyok!

Ha gondolod, lefotozóm a tetőmet, és elmondom hogy csináltuk. Profi lett tényleg. Én sem gondoltam, hogy gyári műanyag tetőbe ilyen szépen lehet beépíteni!

Írj priviben ha érdekel!

Üdv!

2011. febr. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen, hát kérdés, hogy mi fér a tetődbe. Nálam egy 45-ös cső, foglalattal együtt, lemértem, 46,5cm hosszú pontosan.


Ha ez belefér és bele tudod építeni, akkor jó, persze.

2011. febr. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!