Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen esetben ír fel a...

Milyen esetben ír fel a gyerekorvos tápszert kiegészítésnek?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék idáig eljutni, de nagyon úgy néz ki, hogy nem elég neki a tejem hiába csinálok bármit.

És a legrosszabb, hogy mi még az elején vagyunk nagyon :(:(:

(3 hetes)


2011. aug. 5. 13:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

3 hetesnek akkor ha fogy vagy stagnál a súlya.

tedd sűrűn cicire, még nem állt be, az a 6. hét körül szokott, addig meg ne parázd túl a dolgokat mert attól is termelődhet kevesebb tejed :(

2011. aug. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
3 hetes volt az én kisfiam is, mikor már nem volt tejem, csak 3x egy nap. Felhívtam a doktornéninket és ő írt ki receptre tápszert. (vannak olyan tápszerek is amelyeket recept nélkül is lehet venni, csak akkor picit drágább) Ilyen volt nekünk a milupa milumil HA1, majd a HA2. Ha éppen nem volt receptünk a férjem hozott a gyógyszertárból.
2011. aug. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A gyerekorvos akkor írja fel, ha odamész, és megmondod, hogy kevés a tej, nem lakik jól a baba.

Azért ne add fel, hátha sikerül még!

Nálunk sajnos már 1 hetes korától pótolni kellett, aztán 4 hetes korában már nem kellett neki a tejem (másé sem, szóval alapból az anyatejjel volt baja).

De ne ess kétségbe, ha véletlenül mégsem sikerül, és tápszeres lesz, az sem baj. Nem lesz tőle betegesebb, nem fog elhízni, és megkap sok fontos vitamint is.

2011. aug. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A mi dokink akkor íruja fel, ha kérjük.

én kértem, hogy legyen itthon, van is, de nem kell, még nincs felbontva. nem is lesz remélem.

2011. aug. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

(fili)

Szakembert kérdezz mert lehet, hogy csak te hiszed, hogy nincs elég tejed.

Az eleje nem zökkenő mentes csak ki kell tartani mert ha elkezded mellé táplálni akkor végképpen leszokik a ciciről. [link] itt rengeteg hasznos dolgot tudsz olvasni a szopiról. Az orvosok szite azonnal felírják a tápokat emiatt ne aggódj.

2011. aug. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nekem 2 hetesen vissza kellett menni a babával a kórházba, ott vették észre, hogy fogy és próbaszopi után kiderült, hogy nem jött sok tejcsi (10 ml). Minden este ordított 2-ig, mert nem tudott aludni az éhségtől. Sírva hívtam fel a gyerekorvost, hogy úgy néz ki, nincs tej, és nem is kakál... akkor mondta, hogy menjünk be, ír tápit.
2011. aug. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nálunk az a helyzet, hogy cicin van szinte 8 szopiból 6-7-szer egy nap! 1-szer, 2-szer azért nincs, mert akkor a lefejt tejet kapta meg eddig.

Mikor hazajöttünk a kórházból egy mellből 100ml fejtem le. Most épp, hogy összejön a 2 mellemből 40 ml :/

Jó, lehet azért, mert nőtt az igénye. Ez meglehet nagyon is, de akkor se termelődik több tejem, mert napközben 3, 4 evés után éhes marad. És rá, másfél órával kezd el sírni, addig csak nézelődik a kiságyba.

Jobb mellemből pl. alig szopizik. Érzem, hogy szívja, de nem olyan szinten, mint a bal mellemet.

Kakija pedig rendesen van. Szép sárga (anyatejes), napi 3-4 "adag".

Múlthéten 2990g mértek, rá 5 nap múlva pedig 3120g. Ezek szerint nő, szépen fejlődik, de akkor se értem, hova tűnik a tejem?!



Szedek vitamint, ill. folytatom azt, amit terhesség alatt szedtem, mert szoptatási idő alatt is lehet (Femibion400).

Sok folyadékot igyekszem inni és táplálóan étkezni.

2011. aug. 5. 14:31
 8/12 anonim ***** válasza:
egyrészt ne adj neki lefejt tejet! tedd be a mélyhűtőbe. el fogsz apadni ha nem szoptatod hanem fejsz. a fejést is nyugodtan abbahagyhatod ha kényelmetlen, beáll a tej mennyisége 3 hetesnél anélkül is!
2011. aug. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Azért fejek, mert a védőnő azt mondta, hogy minden szoptatás után fejjem ki a maradékot, hogy könnyebben termelődjön a tej és, hogy a mellem se feszüljön.


Néha tényleg úgy érzem, hogy össze vissza beszél mindenki, aki ért ehhez a dologhoz. Azt meg könnyű mondani, hogy én döntsem el, hogy a legjobb a babának. Főleg, hogy első gyermekünk és még sose estem ilyenen át ...

2011. aug. 5. 14:53
 10/12 anonim ***** válasza:

És azt mondta a védőnőd, hogy a lefejt tejet add oda neki a köv. szoptatásnál????????

Kizárt.

Szoptass minél gyakrabban, ha kell 2 óránként.

Túl stresszeled az egészet.

Én sosem mértem mennyit evett a babám, sőt mérlegre is csak hetente teszem és egyáltalán nem idegeskedem a tej miatt. Más miatt igen, de a tej miatt nem.

2 gyermekes anyuka, aki sokáig szoptatott és jelenleg is szoptatja a 6 hónapos babáját.

2011. aug. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!