Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy lehet vízkeménységet és...

Hogy lehet vízkeménységet és PH-t mérni?

Figyelt kérdés
Valami olcsó megoldásra gondolok vagy 1-2ezer Ft. alatt meg sem úszom? Azt hittem egy ilyen is teszt pár 100 Ft. de ahogy elkezdtem keresgélni volt még 30 ezerért is! Van vmi egyszerűbb lehetőségem?
2011. febr. 16. 19:35
 1/9 anonim ***** válasza:

állítólag beviszel egy pohár vizet állatkereskedésben és 300 Ft-ért megmérik. Azt mondják itt az emberek, de én úgy még sose mérettem.


Egyébként lehet kapni 300 Ft ér tesztet is, de azzal csak keménységet tudsz mérni otthon.


Nekem volt egy 7ezer Ft-os digitális PH mérőm, de már elcsesződött. Az is gagyiság.


Próbáld inkább bevinni a vizedet boltba, egy befőttes üvegben pl. Az a legegyszerűbb.

2011. febr. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Általános iskola kémiaórán nem találkoztál lakmusz papírral? Az jó PH mérésére, 1-2 ezer forintért már egész nagy adagot kapsz. Vízkeménységmérőt olyat ismerek amit "csepegtetni" kell, vízteszter szettekben biztos van, nem tudom külön árulják-e ezeket, mert eggyütt egy ilyen dobozka több tízezer forint, hiszen minden van benne, akvarisztikiai boltokban biztos találsz.
2011. febr. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A lakmusz papírral csak a savasság lúgosság tényét lehet észlelni, van pH mérő papír ami mutatja a pH értékét is de többezer Ft egy tekercs.A keménységet laborban titrálással lehet pontosan mérni.
2011. febr. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Bármelyik halas boltban van tök olcsó magyar Neptun teszt.

A keménység mérő kb 500 Ft, a ph mérő talán még olcsóbb.

Le van írva, hogy kell használni, egyszerű, és viszonylag pontos.


Szaporításhoz, ha egy ilyen szempontból kényes halhoz kell, akkor megéri nevesebb tesztekkel is ellenőrizni.

2011. febr. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

20:21 vagyok.

[link]


[link]

2011. febr. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 gfero ***** válasza:
hát ami megéri és jó is az ez a termék Tetratest 6 in 1 gyors és pontos mérést tesz lehetővé: GH, KH, NO2, NO3, pH és C12 értékek ellenőrzésében. 1 doboz 25db tesztcsíkot tartalmaz.és kb 4-5000 ft-ba kerül.a neptun tesztek amik olcsók 3-400 ft a vízkeménység meg a ph de nem lehet pontos mérést csinálni ezekkel a tesztekkel.
2011. febr. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Főleg a linket!!!
2011. febr. 16. 20:28
 8/9 anonim ***** válasza:

Én egyszer vettem valami olyan tesztet, hogy volt több szines lötty, kis üvegcsékben és azt kellett csepegtetni a vízbe, amíg elszíneződik, kékre, vagy már nem is tudom hogy volt. Megállapítottam vele, hogy 21 keménységű a víz, de az se volt egyértelmű, és igazából totál baromság volt. Szóval ilyen szines csepegtetős marhaságot ne vegyél :)


A többi az biztos jó.

2011. febr. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Aqua Pet kft.----Neptun vízkeménységmérő készlet 308 Ft. PH mérő készlet 224 Ft.
2016. dec. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!