Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » FEKETE TETRÁKRÓL mindent?

FEKETE TETRÁKRÓL mindent?

Figyelt kérdés

arra lennék kíváncsi, hogy hány literes akvárium szükséges hány darabnak, növényzet, aljzat vízhőfok stb..

olyan írjon aki tart/tartott a googles linkek kímélenek :D


2011. febr. 18. 15:00
1 2
 1/11 Bán Máté ***** válasza:

Tudományos név : Gymnocorymbus ternetzi

Magyar név: Fekete tetra

Csoport: Pontylazacok

Származás: Dél-Amerika; Bolívia, Brazília, Paraguay

Testhossz: 6 cm

Természetes élőhely: Gyenge sodrású folyók, állóvizek.

Viselkedés: Társas, rajban él.

Táplálkozás: Ragadozó, kedveli az élő zsákmányt.

Szaporítás: Elég könnyű.

Medence: Minimum 120 literes

Halnépesség: 120 literre 8-10 hal

Dekoráció: Sok növény és gyökerek

Hőmérséklet: 26-28°C

pH: 5-5,75

Keménység: <8,4 NK°

Várható életkor: 3-5 év



Read more: [link]

2011. febr. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

"olyan írjon aki tart/tartott a linkek kíméljenek :D"

köszia választ de ezt a mondatot nem figyelted

2011. febr. 18. 15:09
 3/11 gfero ***** válasza:
100%
fátyolos halakkal meg kisebb termetű halakkal nem ajánlót tartani mert elég csipkelődősek ,ha nem érzi jól magát meg ahogy idősödik elveszíti a fekete színét és szürkévé válik .nagyon könnyű tartani.nekem guppikal vannak együtt de folyamatosan szétcsipkedi az uszonyaikat.a 120 litert túlzottnak tartom .25-26 fokon tartom őket
2011. febr. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
köszi! :D
2011. febr. 18. 17:43
 5/11 anonim ***** válasza:
Én tartottam fekete tetrákat,de sajnos el kellett ajándékoznom őket.A hím bettámat az őrületbe kergették,egy perc nyugta sem volt.A plattikat szintén nem csípték,főleg a kisebbeket.Mondjuk ők voltak az első halak,és ha fordított sorrendbe kerülnek az akváriumba,akkor nincs balhé(ez nem biztos,csak feltevés).Amúgy nagyon föl tudják dobni az akváriumot,az akvárium minden pontját beusszák.Balhés,eleven halak,rengeteg mozgással.Amit írtam,az egyéni saját tapasztalat.
2011. febr. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

köszi a válszodat!

én csak tetrát tartanék abban az akváriumban :D

2011. febr. 18. 19:31
 7/11 anonim ***** válasza:

én 90 literesbe tartottam 8db tetrát és 8db bíbor márnát. Semmi extra. Békés állatok, mindent megesznek, strapabírók, éheztettem is néha őket, azt is jól tűrték.

Növénynek anubias volt bent, azt nem ették meg. Nincs velük gond, könnyen tartható kedves halak, soha nem balhéztak. Hát mire vagy kíváncsi?

2011. febr. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

20:17 vagyok még mindig, egyébként most nézem, hogy 6 centisre nő, hát nálam kisebbek voltak. Talán 4 centisek, aztán eladtam egy idő után, mert előszőr meg akartam szüntetni azt az akváriumot, aztán meg inkább most red cherryket tartok benne, mert közben azok meg elszaporodtak egy kisebb akiban, és nem tudtam hova tenni őket :)

De a red farm jobban tetszik mint a tetra farm.

2011. febr. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
:) ancikat is zaklatják?
2011. febr. 18. 21:02
 10/11 gfero ***** válasza:
az ancikat nem bántják azért ne egy vámpír halra gondoljunk egy kicsit csipkelődős és ennyi de nem annyira hogy elpusztítson egy másik halat ,inkább a kishalakat meg a hószú uszonyokat szeretik csipkedni de ez is egyedfüggő mert van amelyik tök normális.meg ha kicsi korban veszed őket akkor hozzá szoknak és akkor se bántják a többieket.másképp egy nagyon eleven halról van szó
2011. febr. 19. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!