Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Menyire biztonságos a házilag...

Menyire biztonságos a házilag gyártott palackos szén-dioxid? A növényeknek. Nem lehet túladagolni a halaknak, a porlasztó csöve milyen hosszú lehet? Menyi ideig kel használni és menyi idő után kel újratölteni?

Figyelt kérdés
2011. febr. 18. 21:39
 1/7 anonim ***** válasza:
élesztős? vagy milyen palackos? Mondjuk mndegyiket túladagolhatod és akk megfulladbak a halak úgy 15 perc alatt.
2011. febr. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
élesztős.ma megcsináltam vettem egy szódás pet palackot tetem bele egy fél kocka élesztőt és 3 kanál cukrot meleg vízzel felöntöttem 3/4-ig és ebből kivezetem egy vékony csövet egy másik palacknak az aljáig ami félig van tele vízzel .eböl az üvegből meg kivezettem egy csövet ami bele megy az akváriumba és egy porlasztókő van a végén.de eddig semmi.vélemények?folyamatosan kell hogy menjen?ez nem tud felrobbanni ?
2011. febr. 19. 09:38
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha túl kicsi a co2 kivezető csöve akkor szétrepedhet, de szerintem nem robbanhat így fel. Én személy szerint 2,5 dkg cukrot, és 1 egész kocka élesztőt szoktam egy 2 literes coca cólás üvegbe tenni. (nem visszaválthatós) Eltelik 15 perc és a porlasztókövön az aksiban már jön is a co2.


Megjegyzés: Én is megcsináltam a második üveget, amibe félig víz van, és amolyan buborék számláló meg biztonsági zóna, de nekem úgy nem annyira működött, lassabban indult be a co2, és nem is jött annyi, szóval maradt a szimpla egy palackos megoldás. A halaknak nagyon is túl lehet adagolni, ne próbáld meg csappal elzárni mert szétrobban.

2011. febr. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ja és nálam 3-4 esetenként 5 napig megy csaj sajnos.
2011. febr. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

15-30 perc után már működnie kell.


Nem ereszt valahol? (ezt egyszerű tesztelni, szorítsd el az akváriumba vezető csövet erősen és nyomd meg a palackot. Ha nem ereszt nem tudod majd összenyomni csak nehezen. Ha ereszt úgyis hallod a sziszegést.


De én nem porlasztókőbe tenném, úgy nem elég hatékony, hanem búvárharangba.

2011. febr. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

ha még nem döglenek a halak, akkor jó, de hogyha bajuk van tőle, felmennek a víz tetejére tátogni, azt észreveszed.


Ha ilyet csinálnak, akkor gyorsan kihúz vízből a CO2 és egy levegőztető benyom a vízbe.


De úgy egyébként a levegőztető, az hamar kinyomja a vízből a CO2-t. Tehát ha a kettő együtt megy, én szerintem olyan túl sokat nem is ér.


Én azt mondom ezt egy nagy akviba könnyebb megcsinálni, mint egy kis 50 literesbe, hogy a halak se érezzék szarul magukat és még CO2 is maradjon a vízben.


Ha pl fogsz egy üdítőt, ami szénsavas, és megkóstolod, aztán szívószállal bele bugyborékolsz egy kis levegőt, akkor egyből kijön belőle a szénsav, és már nem fogja annyira csípni a nyelvedet. Ugyanez érvényes az akváriumra is, hogy a levegőztető kibugyogtatja belőle a CO2-t hamar.

2011. febr. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
utolsó nem tudom miről beszélsz 200 literes az akim és nem megy a levegőztető.
2011. febr. 19. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!