Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 24 literes akváriumban biztons...

24 literes akváriumban biztonságos használni egy 50W-os, automata szabályozós fűtőt?

Figyelt kérdés

Egy akvárium-szettet rendeltem, gyárilag csomagolták hozzá.

A fűtő leírásában is szerepel, hogy pont az eggyel kisebb méretű passzolna a 24 l-eshez, de ők mégis ezt csomagolták.

Nem tudom, nem túl nagy-e (percek alatt felmelegíti, de annyira, hogy a kívánt hőmérséklet fölé megy).


2011. okt. 13. 08:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Így nem igazán. Az élőlényeknek sem tesz jót a hirtelen változás, ha pedig meg is süti őket a fűtő, pláne. Arról nem is beszélve, hogy méretben sem passzol, ha kilóg a vízből, tönkremegy.

Ha te az eggyel kisebbet rendelted, akkor követelheted azt, nem kell elfogadni az 50-eset. Hívd fel őket, aztán kulturáltan, barátságosan mondd meg nekik, hogy ez neked nem igazán jó.

2011. okt. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

ha belefér, egyeltalán nem baj..valahogy úgy tegyed bele, h ha párolog a víz is az aksiból, akkor is víz alatt legyen minden része

nekem is 100 wattos van az 54-esembe, mert majd lehet veszek egy 100 literest is, és azért vettem.

2011. okt. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Jó, de azért az kicsit más. Túl lehet méretezni, csak a méretek nem egyenes arányban vannak. Egy 24 literesben kevesebb, mint a fele az a vízmennyiség, mint az 55 literesedben. Itt minimum dupla olyan gyorsan zajlanak le a ciklusok, mint a nagyobb helyen. Az pedig már lehet gond.
2011. okt. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

azt elfelejtettem írni, hogy a növényeket ültesd távol tőle,

mert nekik nem jó(amúgy nekem nincs bajom vele)

Amúgy a fűtő teljesítményét ahhoz is kell viszonyítani, h hány fokot kell fűtsön. Pl. más 1 szoba, ahol 20 fok van, meg már, ahol nincs fűtés, oda sokkal nagyobb teljesítményű szükséges.

Ezt minden fűtőnek a dobozzára feltüntetik, az automatákéra is.

2011. okt. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem próbáltam még nagyobb fűtőt beletenni kisebb akváriumba, de elképzeléseim szerint ha túlfűti akkor csak lejjebb kell tekerni. Pl beállítod 23 fokra és akkor fűti fel 26-ra, de hát ki kell próbálni, mert most csak mondtam valamit.


Azt pedig, hogy mennyire nagy a hőingadozás, ki lehet deríteni. Pl amikor fel van fűtve majd épp kikapcsol, akkor gyorsan megméred hány fokos a víz, majd mikor újra felgyullad a kis lámpácskája (épp bekapcsol), akkor szintén gyorsan megméred. Ha itt egy fél fok eltérés van az még nem jelentős, de ha 2 fok, hát az már sok.


Magasságban valószínű belefér, mert ezek a fűtők 20centi körül vannak magasságban mind. Nem? Persze ha a kavics miatt kiszorul a fűtő teteje, hát a fűtőn van egy jel, egy hullámvonal, hogy ott a vízszint, így a fűtő teteje 2cm-re kilóghat a vízből probléma nélkül, mert úgy tervezték. azt tudjátok hogy csak az alsó 10 centis üveg része fűt, de ahol a műanyag borítás van, ott már nem.

2011. okt. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Azóta utánaolvastam ill. egy díszhal-madár boltossal beszéltem erről, és ugyan nem egy óriási szaktekintély, de szerinte nem túlzás az 50W-os.

Tegnap elindítottam és szépen tartja a 22fokot, aztán lekapcsol, és akkor kúszik 23 fok köré a hőmérő szála, amikor újra bekapcsolt. Amúgy is egy kevéssé fűtott helyen vannak ezek a guppik, esetenként 12-13 fok lesz ott, ahol az akvárium van. Egyelőre jól működik.

2011. okt. 14. 13:28
 7/7 anonim ***** válasza:

10:19 Hable, az nem úgy van, h túlfűti, mert megadott hőmérséklet szerint fűt. Nem akarok hülyeségeket mondani, de

úgy olvastam, h van ott valami fémrúd, ami lehűlésnél elhajlik és beindítja az áramkört v ilyensmi. A nem-automata fűtőknél áll csak fenn a túlfűtés problémája, ha nagyobbat veszel,

nekem, mint mondtam automata 100W-s fűtő van a 54 litresembe és 26 fokra van beállítva és 26 fokra is fűti, a hőmérő meg az aki másik oldalára van téve.

2011. okt. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!