Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vitorláshal mehet közéjük?

Vitorláshal mehet közéjük?

Figyelt kérdés

Az a gondom hogy kapok vitorláshalat 2-t 126l aksiba, 4páncélosharcsa,1anci 1 hím betta, és 2guppim van bent(még ez a kettő maradt mert a többit el ajándékoztam).760l/h belső szűrőm van, növények vannak bent, 26fokos állandó hőmérséklet van a vízben.Bele tehetem őket vagy inkább ne?És ha beleteszem a két vitorlás halat akkor milyen halakat rakhatok bele utánna még?Mert még szerettem volna beletenni 6baltahasú lazacot, 6parázslazacot és 6rézlazacot.vagy az már sok lessz?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. febr. 22. 22:56
1 2
 1/12 Platypus ***** válasza:
100%
A vitorláshal rövid úton halálra szekálná a guppikat és a bettát.
2011. febr. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Osztom az előző hozzászóló véleményét.
2011. febr. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 gfero ***** válasza:
a betta meg pláné a guppi nem illik a képbe.gondolkozz el egy pár vitorláson,10-12 db vörösneon és mellé a csíkos baltahasú lazacból 5 darabot.ne telepítsd túl az akváriumot.
2011. febr. 22. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

a guppit tudom hogy nem illik a képbe csak ettől a kettőtől még nem sikerült megválnom.

A Bettámnak kb. egy hónap múlva szeretnék egy 20-30les aksit ami csak az ővé.(csak jelenleg még nem tudok venni használtan sem.)

Amúgy a Bettám volt már vitorlások között kb.2 hétig és nem bántotta őket(ezt nem kötekedésképpen írom!)

Neonhalat semmi féle képen nem szeretnék.

Akkor 2vitorlás,6baltahasú, 8parázslazac, 4 páncélos harcsa, igy jó vagy még mehet melléjük valami?

2011. febr. 22. 23:23
 5/12 gfero ***** válasza:
hát ez elég egyed függő én is tartottam sikeresen bettával de volt olyan is hogy a betta nem sók uszonnyal ékesedet.szerintem több halat ne vegyél annyi még elfér bár a parázslazac elég kis termetű és nem tudom hogy egy kifejlet vitorláshal hogy viszonyul majd hozzá.
2011. febr. 22. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Szerintem inkább nem fogadom el a vitorlás halat.Egyik barátomtól kaptam volna , de nem merek kockáztatni. Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2011. febr. 23. 00:00
 7/12 anonim ***** válasza:

"Amúgy a Bettám volt már vitorlások között kb.2 hétig és nem bántotta őket", hát nem is ettől félünk, hanem a fordítottjától :) A kicsi vitorlások még békések, a kifejlettek már tudnak morcosak lenni.

Egyébként az általad felsorolt halakkal (mármint amiket a jövőben szeretnél) összeférhet a vitorlás, de csak akkor, ha teljesen kis koruktól együtt neveled őket. Ha kifejletteket kapsz, akkor valószínű, hogy eleségként vagy betolakodóként néznének az újoncokra, ez rájuk nézve nem szerencsés.

2011. febr. 23. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

hát igen akkor még kicsik között volt:)Lehet azért tűrték egymást bekéssen.

Nem nem egészen picit kapnák hanem kb. közepes példányt vagy hogy fogalmazzam nem kicsi és nem is nagy:)

De úgy döntöttem inkább nem fogadom el,nem akarok egyik halnak se rosszat. Meg úgy is jobban rajongok a lazacokért:)Úgyhogy inkább majd azokból bővítem inkább 2-4el a csapatszámot:)

2011. febr. 23. 00:21
 9/12 anonim ***** válasza:

Nekem van egy vitorlásom, az nem bánt senkit. Mondjuk egy pici vitorlás az még nem fog bántani senkit és ha kishalak mellett nő fel, akkor talán szelíd is marad.

Az enyém inkább félénk, pedig 5x akkora mint a többi hal. És ha valami hal veszekszik mellette, inkább arrébb megy, elmenekül, nem szereti a veszekedést, ez ilyen békítő hal és azzal játszik mostanában, hogy a víz tetején úszik májmoha és azt tépkedi, máskülönben a növényeket se bántja. Szerintem rendes. Én védem. Nem is hiszem hogy más vitorlások olyan gonoszok, mint amiket hallok.

2011. febr. 23. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

00:21

De a tiéd egyedül van. Rengeteg hal viselkedik kezes bárányként, ha nem érzi magát teljesen biztonságban, aztán csapatban már egyből vagányabb. Ráadásul ez egyedenként is változó. Egyébként én sem szidni akarom, gyönöyrű hal, és valóban nem egy agresszív állat. De mégiscsak sügér, így figyelni kell a társítására.

2011. febr. 23. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!