Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nagyon surgos kerdes Vitorlash...

Nagyon surgos kerdes Vitorlashal baj mi lehet?

Figyelt kérdés
Reggel amikor felkeltem a vitorlashalam szaja verzet es az uszonyainal is verzet mi lehet a baj es mindig a sarokba van es nem eszik semmit?
2011. jún. 1. 16:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Totál becsődölt a teljes hám rétegének a védelme. Főleg paraziták de más, egysejtű kórokozók is megtámadják ilyenkor. Kéne egy fertőtlenítő gyors fürdő, aztán gyógykezelni kell.

Viszont az immunrendszer ilyen mértékű leállásának komoly oka szokott lenni, igazából azt kéne kideríteni mi, és azt megszűntetni.

2011. jún. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Doruss ***** válasza:

Valószínűleg valami nagyon nincs rendben. Gyenge immunrendszerre utal ez. Vegyél valamilyen gyógyszert állatboltban neki, valami bakteriális fertőzésekre valót.

Egyébként Mekkora az akvárium, és hány hal van benne? Ilyen sebek egészséges halnál nem alakulnak ki, valószínűleg nagyon stresszes, nem megfelelőek a tartási körülmények.

Ugye nem te vagy az aki megkérdezte a múltkor, hogy sok-e ez így egy akváriumba, és rengeteg halat felsorolt?

2011. jún. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Jó lenne ha leírnád ezeket:

1. hány literes az akvárium és mióta üzemel

2. hány halad van és milyenek

3. mennyi időközönként csinálsz vízcserét, mennyi vízzel, meddig pihenteted azt

4. mivel etetsz

5. milyen dekorációk vannak az akváriumban

6. milyen szűrésed van (pontos márka és típus), mennyi időközönként takarítod és hogyan

7. használsz-e valamilyen vegyszert

8. vannak-e tünetek ezen kívül


Kb. egyelőre ennyi. Ezekre válaszolj és könnyebb lesz megoldást találni.

2011. jún. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
nem ki az? na irom: az akvarium 70 literes es januarba vettem.halam : 2 vitorlas 4 zebradanio 2 betta 2 guppy 4 pancelosharcsa 2 algaevo 6 neon es 2 gurami.vizcseret minden 2 hetbe csinalok de akkor is csak felig csrelem ki az kavariumba vizet tehat kb olyan 45-50 %-kat 3 napot pihentetem.Eteti artemin fagyasztot kaja,valami fix fish,es bolha.Az aksiba csak elo novenyek vannak.A szurom valami auqa zut es minden heten takaritom.En ha beteg egy hal ilyen kek cseppet teszek nekik.
2011. jún. 1. 18:10
 5/18 anonim ***** válasza:
70 literes?! Ne is csodálkozz...Vitorláshalnak min 150 literes akvárium kell!
2011. jún. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
jó lenne tudni annak a kék löttynek a nevét...szűrőt meg gondolom csap alatt mostad ki, ráadásul hetente KELL részleges vízcserét csinálni...
2011. jún. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
de en meg nem ertek annyira az akvistikahoz de azert 70 literre a tobbi hal megeggyezik?
2011. jún. 1. 18:17
 8/18 A kérdező kommentje:
Es a lotynek a neve methylen blue
2011. jún. 1. 18:18
 9/18 anonim ***** válasza:
0%
én vagyok a múltkori és az enyémnek nincs baja :)
2011. jún. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%
és biztos hogy nem a méretekkel van a baj.
2011. jún. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!