Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nem kegyetlenség ez egy picit?

Nem kegyetlenség ez egy picit?

Figyelt kérdés

én is tartottam aranyhalat, és szerintem elég szánalom, hogy valaki csak ennyire értékeli őket

http://www.youtube.com/watch?v=DN64RSdcjrY


2011. febr. 23. 10:20
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Az aranyhalakat egyebkent se szoktak megkajalni, nem? Amugy a video keszitoje eleg beteg valaki lehet... Mert az se normalis ha felteszem a kutyamat youtubre ahogy meghamizik egy macskat, mert ez a termeszet torvenye!? Huha. Marad a tapnal meg a csirkefarhatnal, es nem azert fogok venni macskat h csak a kutyam ele dobjam...

Osszegezve, igen ez kegyetlenseg.

2011. febr. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

utolsÓ!!!

Ugye nem teszem rosszul, ha nem nézem meg!?

Ugye egy humánusabb módszer?

Legalábbis nekem!

2011. febr. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
50%
ne legyenek már egyesek annyira álszentek ezt azért mondom mert egyesek itt azt hirdetik hogy az elevenszülők a közös akváriumban is megszülnek vagyis hogy ők így csinálják de azt leszarják hogy ebből a nagyok legalább felét megzabálják mert folyamatosan nem tudnak a növények közt bujkálni,de ha csak 3-4 halat is esznek meg kérdem én ez nem állatkínzás.mert ha szülőszobába vagy egy rendesen kialakított tenyéssz akváriumba lenne beletéve a nőstény és szülés után ki lenne szedve akkor az őszes kishal megmenekülne és nem lenne kiszolgáltatva a nagyhalaknak.murr vélemény?
2011. febr. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Platypus ***** válasza:
59%
Kegyetlenség, mert fölösleges. A gömbhal jóllakott volna anélkül is, hogy azt a szerencsétlen aranyhalat odavetik elé. Azt sem hiszem, hogy a jó kis kövér egybe aranyhal lenne neki a legegészségesebb kaja. Szerencsétlen aranyhalat bedobják brakkvízbe(a kövek alapján, és mert ez egy kifejlett zöld gömbhal, biztosan az), kapja az ozmotikus sokkot, aztán elevenen felfalják. A természetben ez a rend, de ez nem egy természetfilm, hanem egy hülyegyerek akváriuma. Mit szólnátok egy olyan videóhoz, ahol pitbullokkal tépetnek szét kisnyuszikat? A természetben az is normális és szükségszerű, hogy a farkas nyulat eszik.
2011. febr. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Blisvalasz, kepileg nem durva csak belegondolni h vki ezert vesz egy aranyhalat... Pedig a halkaja jobban meg is eri... Aztan ezen szorakozni....
2011. febr. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Véleményeim:

Az utolsó linkelt videó nagyon jópofa :D Ennek van értelme, érdekes, vicces. Ugyan úgy húst eszik a hal, ez természetes, de nem a kegyetlen halálon élvezkedik a készítő, hanem ezen a gyönyörű halon. Tisztában vagyok vele, hogy az én halaim által kedvelt szúnyoglárvák sem fagyasztva születtek, de legalább tisztelettel bánok velük.


A villám: ha belém csap, így jártam, megesik. Fair. Ha hozzákötöznek egy villámhárítóhoz: unfair.


A kisguppik: Ezek a halak a természetben úgy maradnak életben, mint pl. a csótányok, hatalmas ütemben szaporodnak. Természetes élőhelyükön zsákmányállatok, a havonta megszülető kicsikből csak 1-2, vagy annyi sem éli meg a felnőtt kort. Ha mindegyiket megmentenénk, akkor hamarosan minden embernek guppikat kellene tartania. Egy megfelelő méretű akváriumban, nálam mindig sok volt a túlélő, az erősebbek szépen felnőttek társasban. És a videón szereplő hallal ellentétben nem szenvedtek, egy pillanat alatt történt az egész. Ráadásul nem vettem videóra, nem tettem közzé, nem vártam a kommenteket, nem élveztem.


Ezzel csak azt akarom mondani, hogy a halál természetes, de az, hogy mennyi tiszteletet adunk meg az áldozatoknak, csak rajtunk múlik. Nem élvezni, vagy szörnyülködni kell, hanem elfogadni.

2011. febr. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Szegény hal...legalább megölhetták volna mielőtt a puffer széttrancsírozta...ihh. Értem,hogy ha ezzel él a puffer,akkor ezt kell neki adni,de minek még kínozni is azt a szerencsétlent.A video kommentek közt írja,hogy a puffert lehet (fagyasztott) tintahallal is etetni.Biztos van más kaja is,amit lehet neki adni,ami már nem él amikor odadadják neki.Szerintem ha nem "muszáj",akkor nem kell kínozni egy állatot.
2011. febr. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

A gömbhal az élő tubifexre és a szunyoglárvára is ugyanígy vadászik, mert az is mozog. A fagyasztott halat is megeszi ha éhes, és ha csipesszel mozgatják neki.


De gondolj bele. A fagyasztott halat sem a fáról szedik, és az rosszabb, mert az már tömeggyilkosság.

2011. febr. 24. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!