Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 17 literes akváruim megfelelő...

17 literes akváruim megfelelő egy kezdőnek?

Figyelt kérdés
Elég ekkora pár halnak?mekkorát ajánltok?még nem vettem meg!
2011. febr. 23. 20:42
 1/10 anonim ***** válasza:
Kezdésnek leginkább 50 liter körüli akváriumot érdemes venni. Szűréssel, fűtéssel és világítással. Ebben a méretben lehet tartani halakat. Rakhatsz bele 5-6 guppit, mivel ők szaporodnak gyorsan.
2011. febr. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem, ez semmilyen halnak nem felel meg, pláne nem egy kezdőnél. Én 100 litert ajánlok, azt nehezebb elrontani. A tipikus 55 literessel is lehet már kezdeni valamit, de 10 halnál abban sem szabad többet tartani.
2011. febr. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 gfero ***** válasza:
egy min 50 literest vegyél ebbe már lehet válogatni egy pár félle halat.egy 20 literes nem alkalmas haltartásra csak szülőszobának vagy karanténak.minél nagyobb az akvárium annál könnyebb fenntartani.
2011. febr. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

hát szerintem ez elég kicsi lenne. 20-30ast vegyél inkább. Én kezdőként 120L-el kezdtem,(bár rengeteget olvastam mielőtt belevágtam) és minden rendben van.

Én sosem értettem ezt, hogy egy kezdő csak kicsivel kezdhet? vegyek egy 30ast, aztán egy 50est, aztán egy 90est, és csak aztán a 120-at? :P Hát anyagilag kicsit paffon lennék, ha így csinálnám:D

2011. febr. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
jah, azt elfelejtettem, hogy a 20-30at úgy értettem, hogy mondjuk lenne benne egy hím betta, de akkor már inkább 30legyen. Legalább is, ha én így csinálnám, hogy kicsivel kezdek, Bettát vennék
2011. febr. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

naponta kell algát pucolnod a kis akváriumban, annyira rossz...

nagyot vegyél, ott könnyebb fenntartani az ökológiai egyensúlyt, mert abban a a vízi baktériumok és gombák lassan reagálnak a sokkhatásokra.


17 literest én is csak a beteg halak kezelésére vennék.

és a fő akváriumban sose tegyél gyógyszert, a fertőtlenítőn kívül!

2011. febr. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Utolsó, fertőtlenítő sem kell, esetleg vízelőkészítő szer...semmilyen vegyszert nem kell használni, és nem is szabad, főleg nem fertőtlenítőt, kiölnéd vele még a hasznos baktériumokat is!!
2011. febr. 23. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A kis akváriumba Törpe szívóharcsa kell,

az megeszi az algát.

17 liter az tényleg kicsi, max garnélákat tarthatsz benne.



Egy optimális akvárium olyan 70 liter körüli.

A tetejére 2db 60cm-s neon cső.

Bele egy 300-600 liter/órás szűrő


Ebbe nano méretű 1-2 centis halakból belefér 30db is, ilyen törpe razbóra, mikro razbóra halakból.

Van ezekből elég sok féle.



Az átlag guppy méretű 3-4 cm-s halakból viszont nem olyan sok fér bele, csak 10db körül.

2011. febr. 24. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Se kezdőnek, se halnak nem megfelelő egy 17 literes akvárium.

A minimum méret 40-50 liter körül mozog, de még itt is elég korlátozottak a lehetőségek, és instabil a víz.


100 liter körülit mondanék, azzal érdemes elkezdeni. Valamivel stabilabban tarthatók a vízparaméterek, és kicsit tágabb határokat enged, ami a hal választást illeti.

És előtte olvsgass általánosságban is az akvarisztikáról meg konkrétan a tartani kívánt halakról-növényekről.

Nagyon sokat fog jelenteni.

2011. febr. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget:)
2011. febr. 24. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!