Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Megint kiújult nálam a betegsé...

Megint kiújult nálam a betegség az akváriumban, igaz az, hogy egy betegséget teljesen nagyon nehéz kikezelni? Ill hogy az vissza-vissza fog térni, amint esetlegesen megváltoznak a körülmények, vízminőség stb?

Figyelt kérdés
Már azok gondolkodtam,kimosom az egészet,ujra főzöm a köveket,kifertőtlenítem a növényeket, dísztárgyakat,szűrőt. Mit tegyek szerintetek? Sok halam van amugy,nem tul sok,de sok.Meg elég nagy az akvárium,bajos lenne kitisztítani,de ha nincs más,akkor muszáj lesz.
2011. febr. 24. 14:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Minden akvárium más, 100-szor pontosabb paraméterek kellenek, hogy erre válaszolni lehessen.

Így semmit nem lehet mondani.

Egyébként a kórokozók mindig jelen vannak a vízben, de egészséges halak immunrendszere le tudja győzni ezt a csekély mértékű "fertőzöttséget".

Ha viszont a halak átestek már betegségen, akkor nagy gondot kell fordítani a tökéleteshez közeli körülményekre, minőségi kajákra, vitaminkúrára, hogy megerősödjenek.

2011. febr. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
És milyen betegség? Mert azt nem írtad, és így elég nehéz segíteni! Írd le mik a tünetek, milyen halaid vannak és mennyi, mekkora az akváriumod, milyen szűrőd, hány fokos a víz, hogy csinálsz vízcseréket, mindent!
2011. febr. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 gfero ***** válasza:
100%
a vízminőség romlása minden esetben betegséghez vezet.ezért kel a heti részleges vízcsere,élő növényzet,egy megfelelő szűrés.lehetséges hogy nem kezelted elég ideig hamarabb abbahagytad vagy nem megfelelő gyógyszerel kezelted esetleg nem tartottad be a pontos leírást
2011. febr. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Amikor elmondtam a boltban,mik a tünetek,a boltos Saporexet ajánlott. Ez be is vált, betartottam az adagolást, meg is gyógyult nagy része a halaknak. Gyrodactylus-ra hasonlít leginkább,a tüneteket nézve. Nálunk sajnos nincsenek Sera féle gyógyszerek,2-3 féle gyógyszer van,ugyh nem lehet válogatni. Sósfürdőztettem is a betegebbeket.Az akvárium 80 liter,24 fokos a víz, elevenszülőket tartok főleg.Nemrég kb 120 halam volt benne,mert a guppyivadékok felnőttek.Már elajándékoztam,meg elcseréltem nagyját,most kb 40 halam van azzal,hogy közülük 9 fenéklakó(corik,meg ancik).Terveztem még elajándékozni néhányat,de hát igy nem akarom,hogy másnak is megbetegedjen a hala.Nagyon sokáig nem volt bajom a halakkal,még mikor 120 volt,akkor sem,csak nem olyan rég vettem pár fekete guppyt,hogy kicsit feldobjam az akváriumot (csupa piros halaim voltak addig).És ezek voltak betegek,pedig karanténoztam őket 1 hétig,csak később jött ki rajtuk a betegség :(. Vízcsere megy kb kéthetente,fele a víznek.Mikor több hal volt,gyakrabban is cseréltem a vizet.Egy halon vettem észre a kiujult tüneteket, ki is szedtem,de már késő volt,többiek is elkapták.
2011. febr. 24. 17:16
 5/7 gfero ***** válasza:
SERA MYCOPUR vagy ectopur kelett volna dé még a parakill is jobb lett volna az mindenhol lehet venni.szerintem cseréld le a víz 50-60%-át és csinálj egy parakilles kezelést.1 tubus 50 literhez 3 nap kezelés után csinálsz egy 50%-os vízcserét és újrateszed a parakillt és még 3 nap kezelés a végén még 50%-os vízcsere,a hőfokot tekerd 28 fokra és a kezelés alatt ne etesd a halaidat és vigyáz nehogy túladagold a gyógyszert mivel nagyon erős.100 ft 1 tubus.a halak rengetegen vannak.hetente kell 30%-ot cserélni a vízen és nem kéthetente pláné hogy túl van telepítve az akváriumod.tegyél az akváriumba 1 kanál sót 10 liter vízhez.
2011. febr. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Sót már tettem bele. Tudom,hogy túl van telepítve,de sajna igy nem birom őket senkinek odaadni,várni akartam hogy a kissebbek is kicsit még megnőjenek,hogy elvihessem őket.Nálunk nincs parakill,csak metilkéket lehet szerezni, xantakridint, saporexet...eléggé idegesítő...aztán mikor mondom hogy mi a baj,akkor ezeket ajánlják,mert más meg nincs. Persze azt mondják,használni fog :((. 4 halasbolt közül a városban egyenlőre kettőben voltam,egyiknek sincs parakillje. A halak meg nekik is pusztulnak,hagyják őket ugy,ahogy van,félig döglötten,a vásárlók meg jönnek,mindenki látja,nem értem mi a haszon,ha a halakat,amikért maguk is fizettek,hagyják elpusztulni,meg napokig! ott díszelegnek náluk az akváriumban..
2011. febr. 24. 18:10
 7/7 gfero ***** válasza:
hát ne haragudj de én biztos nem vennék olyan helyről itt 2 dolog lehetséges vagy annyira lusta meg buta hogy nem érdekli a hal egészsége vagy sók bolt tulajdonos csak eladás után fizet a tenyésztőnek és akkor azért szarja le mert a döglött halat nem fizeti ki a tenyésztőnek bár én nem hiszek az utóbbival mivel ők szokták ellenőrizni a boltokat és egy ilyen boltnak szerintem nem adnának úgy hogy utólag fizessen .
2011. febr. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!