Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hazai biotoppal próbálkozott...

Hazai biotoppal próbálkozott valaki?

Figyelt kérdés
2011. febr. 26. 14:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Persze, gyerekkoromban, kárászokkal :)

Elég szépen megvannak egy 2-300 liter körüli akváriumban, persze ezt is kinövik, de egy évet a tenyeresek kihúztak benne. Nagyon figyelni kell a szűrésre és a hőmérsékletre, a túl meleget nem bírják.

A törpeharcsák szintén könnyen tarthatóak.

Vannak náluk sokkal szebb halak, például a naphal és a szivárványos ökle. Ők akár hosszú távon is eredményesen tarthatóak, ráadásul gyönyörűek is. Az utóbbi már biztosan védett, de szerintem a naphal is. Nem biztos, hogy könnyen beszerezhetőek.

2011. febr. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Platypus ***** válasza:
A naphal egy invazív betolakodó, irtandó, és nagy tömegben található egyes vizeinkben. Dekoratív, de nagyon territoriális, egy párt lehet tartani százvalahány literben, és semmi mást nem tűr meg. Keszegekkel, kárászokkal, fiatal compóval érdemes próbálkozni, de sajnos a felnőtt méretük már csak extrém nagy akváriumba illik. Tehát pár évente le kell cserélni a halakat, vagy el kell árasztani a nappalit. A szivárványos ökle és a vágó csík lennének a legjobb fajok, ha nem lennének védettek. A hazai növények elég problémásak, a legtöbb nagyon fényigényes, nálam mindig pusztultak. Próbálkoztam tócsagazzal, különböző békaszőlőkkel, hínárokkal, nem sok sikerrel. Egyedül a vízi menta és a sárga nőszirom nőtt szépen, de azok csak félig lehetnek a vízben.
2011. febr. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A vizimentának jo illata volt? Érződött annyira az illata a lakásban mint amikór sétálsz egy mocsaras részen és elmész egy ilyen bokor mellett?
2011. febr. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Platypus ***** válasza:
Amikor matattam az akvárium környékén, akkor lehetett érezni. Megdörzsölve egy levelet egész intenzív volt.
2011. febr. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Érdemes beletenni? Mert annyira nem szép.
2011. febr. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az egyik akváriumomban 4db küsz küsz meg 2 harcsa meg még egy tükörlazac van.Szerintem ez a nyerő páros márha van elég helyük.
2011. febr. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!