Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hosszabb, vonaton való utazásr...

Hosszabb, vonaton való utazásra viszem a patkányaimat. Mire figyeljek, hogy jobban bírják az utat? Szállító boxban lesznek, sok ronggyal. IC-n próbálkozott már valaki kisállatot felvinni?

Figyelt kérdés

Nem értem miért nem vihetem fel őket IC-re, de ha már így van akkor segítsen valaki aki ebben szerzett tapasztalatot. Zárt boxban lehet valami bajuk? Úgy értem a MÁVról beszélünk, valamelyik kocsiban 50 fok van, a másikban kereszthuzat, az utcán meg 5 fok. Ilyenben vinném őket: [link] ,de erre még van varrva egy szivacsos bélésű melegítő huzat. Így rendben lesznek?

Kérem ha valakinek rossz tapasztalata van, azt is írja meg, fontos nagyon, az állatok egészségét nem akarom kockáztatni.

A válaszokat előre is köszönöm!!!

Ui: a patik egészségesek, ettől függetlenül nem szeretném, hogy megfázzanak és egyből dokihoz kelljen menni.


2010. nov. 24. 08:14
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:

Miért nem lehet IC-n? Kutyát is lehet vinni....


Ha nagyon hosszú az út, akkor vinnék nekik uborkát, hogy tudjanak valamit enni, amiben sok folyadék is van. Szerintem ha beteszel egy kis törülközőt nekik és vigyázol hogy ne érje őket huzat, akkor rendben lesznek.

2010. nov. 24. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:

Élő állat szállítása


A 2. osztályú személykocsiba díjfizetés nélkül bevihető megfelelően csomagolva egészségügyi vizsgálat nélkül szállítható kis élő állat, ha a csomagolás (kosár, ketrec, láda) biztosítja, hogy az állat abból az utazás során nem szabadulhat ki, és a csomagolás alkalmas arra, hogy az utasokat, az utasok ruházatát és kézipoggyászát, valamint a vasúti berendezéseket megóvja.


A vakvezető kutya kivételével nem vihető be élő állat


* az 1. osztályú kocsiba,

* az étkezőkocsiba,

* a pót- és helyjegyköteles, vagy helyjegyköteles vonatba és kocsiba.


Az utassal együtt szállított kutyáért élőállat viteldíjat kell fizetni, függetlenül attól, hogy az utas a kutyát pórázon, szájkosárral ellátva tartja, vagy kosárban, ketrecben, ládában vagy más tartályban viszi be a személykocsiba. Egy utas legfeljebb két kutyát vihet magával. A 2. osztályú fülkés kocsi fülkéjébe a kutya csak az ott ülő valamennyi utas beleegyezésével vihető be. A 20 kg-nál nehezebb, nagytestű kutya csak a személykocsi peronján szállítható.

2010. nov. 24. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
Ezt találtam ami fenn van, csak infonak tettem be, micsoda marhaság, hogy állat nem szállítható.... szégyellhetik magukat a vasutasok...
2010. nov. 24. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ)

Kutyát sem lehet IC-n vinni csak ha vakvezető vagy egyéb ilyen speciális kutya... Gondoltam rá, hogy azt mondom: terápiás céllal viszem a patikat, de kétlem, hogy papírok nélkül ezt beveszik:(

Elrejteni meg nem akarom őket, mert egy táskába beletuszkolva még rosszabb, mint a sima gyors vonat:P

Vizet viszek nekik, de mivel nappal megyünk ők még aludni fognak csak az a hülye hideg meg huzat ne lenne a vonatokon!!

Mindenesetre az már jó, hogy nem lettem elsőre lehülyézve, mert vinni akarom őket.


Kiegészítem a kérdésemet: Hogyan lehetne mégis IC-re felvinni őket? Hangjuk, szaguk nincs. -majd lesz a gyorson, mert az egy fémkoporsó...brr!-

2010. nov. 24. 08:37
 5/42 anonim ***** válasza:
Szerintem ne vidd őket az IC-re, mert ha ledobnak a puszta közepén, akkor biztos megfáznának szegények. Szerintem oké a dolog,csak arra vigyázz hogy szél meg huzat ne érje őket. Mekkorák a patik? És tényleg, hova kell vinned őket? Költözöl?
2010. nov. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 A kérdező kommentje:

Ó..:(

Köszönöm az utánajárást..ez így még elkeserítőbb..

Nekem szó szerint azt mondta a pénztáros, hogy "amennyiben megengedik az utastársaim akkor bevihetem őket a fülkébe!" Ez most komoly?! És ha egy zacskóban lenne egy halam?! A gyorson még attól is féljek, hogy kiraknak a fülkéből, mert nekik nem tetszik. Azt sem tudta biztosra mondani senki, hogy kell-e nekik jegy, regisztrációs jegy stb. Hatósági állatorvosi igazolással sem lehet felvinni? Nincs itt egy MÁV dolgozó vagy egy jogász?! Könyörgöm, nem egy kondát vinnék... 2 rágcsáló. Akik alszanak nappal. :(

Köszönöm még egyszer a segítséget kedves válaszolók!

2010. nov. 24. 08:41
 7/42 anonim ***** válasza:
Szívesen, de csak én vagyok egyedül :):)
2010. nov. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 A kérdező kommentje:

Az egyik 9 hónapos, a másik 5 hónapos, 2 lányka.

Pestre költözöm egy állás miatt -nem szalasztom el, 3 éve nincs munkám-, a patikat pedig nem fogom itt hagyni. Szállást is úgy kerestem, hogy ebből ne legyen gond. Csak ez a vonatos téma akaszt ki. Fizessem le a kallert? Én is attól tartok, hogyha meglátják akkor levágnak egy bokor mellé és nézhetek, mint boci a moziban. De annyira car a gyors.. Vagyis valamelyik egész jó, de nem tudom hányas számú. Amelyikre mindenki azt hiszi, hogy első osztályú kocsiba szállt fel, mert tiszta, halk és nincs hideg. Anno reggel 6 körül indult Pest fele ez a vonat, nem tudja valaki melyik lehet az? Sima kék, de kicsit lekerekített.

Bocsánat az ömlengésért.

2010. nov. 24. 08:47
 9/42 A kérdező kommentje:
Rájöttem:D Ne haragudj)) Már csak összekapcsolni kellene megtanulnom a dolgokat és akkor tuti, hogy észre is veszem az azonos %ot minden válasz után;) Bocsi)
2010. nov. 24. 08:49
 10/42 anonim ***** válasza:

Arra figyelj oda, hogy én ne legyek a vonaton, mert kitörne rajtam a sítófrász meg a pánik.

Amúgy nem hiszem, hogy a patkányoknak valami is ártana, hiszem a csótány után azok a legszívósabb állatok.

2010. nov. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!