Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lehet a mollykal?

Mi lehet a mollykal?

Figyelt kérdés

Volt három mollim vasárnap az egyik elpusztult.

Mára a másik kettő is csak a kavicsokon "pihen"

ha enni adok nekik feljönnek és virgonckodnak de utána vissza merülnek.

A víz hőfoka 25-26 fok.

Nem tudom mi van velük.

Tudnátok segíteni?


2011. márc. 1. 14:30
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
És csak szúnyoglárvát esznek? Elég egyoldalú táplálás. Én pl. 4 féle száraz táppal és 4 féle fagyasztottal etetek, folyamatosan váltogatom őket. Nem csodálkozom, ha vitamin és tápanyaghiányosak lettek a halaid, plusz még kaptak egy kis mérgezést is.
2011. márc. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Platypus ***** válasza:

A metilinkék és az algagátló simán lehet az oka minden bajodnak. Nem tudnak elszaporodni a hasznos bacik, nincs ami lebontsa a halak bomlástermékeit, a saját ürülékük mérgezi őket. Az algagátló meg méreg úgy ahogy van.

50 literre működő, kezdőknek való kombinációk, mindegyikben van algaevő és békés halak(soronként egy variáció, nem egyszerre az összes):

*10 neon vagy zebradánió és 2-3 almacsiga

*10 parázslazac és 2 Otocinclus harcsa

*10 Boraras urophtalmoides törperazbóra, 7 red cherry garnéla és 2 Otocinclus

*5 törpe páncélosharcsa 5 törpe fogasponty 2-3 almacsiga

2011. márc. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Platypus, majdnem egyetértek, de az almacsigát nem ajánlanám, mert szétdíbolják a növényeket. Meg az oto is csapatos, 50 literben szerintem minden összeállítás mellett elfér 4-5. Na, de nem beleokoskodni akarok, csak ez a véleményem.
2011. márc. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Platypus ***** válasza:
Részben egyetértek veled. Szerintem azért inkább legyen egy kicsit magányos az Oto, minthogy túltelepített egy kezdő akváriuma, vagy hogy Anci kerüljön 50 literbe. Algaevő nélkül meg elég zűrös akvarizálni. Esetleg lehet a másik halfaj számát csökkenteni, de akkor meg ott lesz gond. Valaki mindenképpen megszívja, vagy Otot kell magában tartani, de az átlag akvaristának az nem elég izgalmas hal.
2011. márc. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Ezek szerint inkább kárt csináltam a löttyökel mint hasznot.:(
2011. márc. 2. 08:22
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!