Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől döglött meg a halam?

Mitől döglött meg a halam?

Figyelt kérdés
ma megetettem, és egyszer csak a hasára fordult... lélegzett aztán meghalt..:S:'( mondjuk előtte belenyoltam a halával hogy kiszedjek pár csigát mert elszaporodtak... lehet hogy megijedt vagy hozzáértem?:S
2011. márc. 5. 17:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mekkora az akvárium, milyen hal? Szűrés, fűtés van-e? Hány halad van? Mivel etetsz? Mióta van meg? Milyen sűrűn mennyi vizet cserélsz?
2011. márc. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Minden felszereltség meg van benne, kb 13-15 hal van benne nem nagy termetűek, igazság szerint teljesen renben volt minden, és egyszer belenúyltam a hálóval és meghalt... pár hónapja van meg..
2011. márc. 5. 17:43
 3/14 A kérdező kommentje:
egyszerű haltáppal... egyébként ha esetleg több kaját szórok be akkor meghalhat?
2011. márc. 5. 17:44
 4/14 A kérdező kommentje:
két hetente cserélek, mondjuk most a halfajta nem jut eszembe... de az biztos hogy nagyobb fajta hal volt...
2011. márc. 5. 17:46
 5/14 anonim ***** válasza:

Hát, még mindig nem válaszoltál pontosan a kérdésre, így nem lehet megmondani.

15 kistestű halnak (pl. guppi, neon) már 50-70 literes akvárium kell, Nagyobbaknak (pl. molly) már 100.

Etetésre a sima tápok nagy része alkalmatlan, ez alól a jó minőségű sera, terta, jbl kivétel, de azok is csak a nyers fagyasztott kaja mellé kiegészítésnek.

A víz 30%-át hetente kellene cserélni.

A túletetés okozhatott pusztulást, a bélgyulladás miatt is, de a bomlástermékek is mérgezőek, a felszabaduló ammónia lassan, egyesével öli meg a halakat. Ezért kell az előbb említett rendszeres vízcsere.


diszhal.info-n próbáld meg beazonosítani a halakat, és fontos, még:

Hány liter az akvárium?

Milyen márkájú és teljesítményű (liter/óra) a szűrő?

2011. márc. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 gfero ***** válasza:
szerintem túl magas az ammónia és nitrit szint és ehhez meg a ph is magas lehet a túletetéstől,bomlástermék,hetente kellene porszívózni az alját és 30%-ot a vízből lecserélni.lehet hogy túl van telepítve ez se tesz jót a víz paramétereinek.kellene csinálni egy részleges vízcserét és egy pár napig ne etesd a halakat.
2011. márc. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
hát nem tudom:S bár van egy kistestvérem, egyszer kaptam rajta hogy belenyúlkált az akváriumba..:S nem tudom de remélem hogy nincs nagy baj:S. Bár lehet hogy most azért puszult el? egyébként 75 literes pingvinlazac volt vagyis kb olyan 8 cm volt és teljesen így nézett ki
2011. márc. 5. 18:45
 8/14 A kérdező kommentje:
jajj mégse cápamárna volt... de nem volt 35-cm.s
2011. márc. 5. 18:48
 9/14 anonim ***** válasza:
Cápamárna 75 literre...gratulálok...kár, hogy 300 literre lehet 2-t tenni. 15 db volt belőle? Akkor szerintem érted már miért pusztulnak...
2011. márc. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
jajj nem 15 db volt 1 db volt belőle a 15 db-ot úgy értettem hogy másféle halak
2011. márc. 5. 19:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!