Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Külső szűrő házilag?

Külső szűrő házilag?

Figyelt kérdés
Szeretnék külső szűrőt készíteni házilag egy 120 literes akváriumhoz.Sokat olvastam róla és ötletem is van már.Csak az lenne a kérdésem hogy mekkora teljesítményű szűrő kell hozzá.Hány wattos vagy hány l/h -ás a minimum?
2011. márc. 5. 20:24
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Egy belső szűrő motorjából szeretném megcsinálni.És az érdekelne hogy minimum hogy wattos vagy l/h legyen.
2011. márc. 5. 20:30
 2/22 anonim ***** válasza:

120 literhez egy 700 liter / órás, szerintem tökéletesen megfelel.


De ha nem hiszed, itt egy táblázat, gyári külső szűrőkról, nézd:

[link]


Nekem 600 l/órás külső szűrőm van itthon a 90 literes akváriumban, és az teljesen jó.

2011. márc. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Ezt azzal a lendülettel el is felejtheted, ahogy eszedbe jutott.

Egy belső szűrő motorja század akkora szűrőközeghez van tervezve, ráadásul nem játszik szerepet a gravitáció. Külső szűrőbe, főleg ha nyílt rendszerű, alkalmatlan.


Neked egy vízpumpára van szükséged, ami szabályozható teljesítményű, a "vége" kb. 750-800 L/H-nál van, és attól függően, hogy hol lesz a szűrő, ill. milyen rendszerű, kb. 1,5 méteres emelési magasság kell.

2011. márc. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Első vagyok, az igaz, hogy nem mindegy mennyire van magasan nálad az akvárium. Nálam csak 35cm magasan van az alja, tehát elég lent van. Meg nálam úgy van, hogy a bejövö és a kimenő cső, egyforma hosszú, és ezek olyan 1 méteres csövek.

Ha hosszabb csövön vezeted, akkor is veszít az erejéből a motor.

2011. márc. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

20:45 vagyok.

Az első válaszhoz annyit azért halkan hozzátennék, hogy a gyári szűrők vízforgatását (szintén többek közt a kisebb szűrőtérfogat miatt) nem nagyon lehet egy házival összehasonlítani.

2011. márc. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Ehhez hasonlóan akartam megoldani: [link] Itt egy belső szűrőt használtak fel. A legtöbb a házilag készült külső szűrőhöz egy belső szűrőt használtak fel.Azért gondoltam hogy jó lesz az úgy.
2011. márc. 5. 21:01
 7/22 anonim ***** válasza:

Hát, azért azt nem mondanám, hogy a belső szűrő alkalmatlan egy nyílt rendszerű külső szűrőhöz, nekem az hajtja.

[link]

Itt van még kezdetleges állapotában, azóta már lecseréltem a szűrőanyagokat, de alapvetően jól működik.

A szűrő 450 liter/órás, a tartály 5 liter kb. Persze a vízforgatás 450-ről drasztikusan lecsökkent, de ez biszűrésre tökéletes. Viszont csak ez nem visz el egy akváriumot, kell egy belső szűrő mellé, ami megoldja a keringetést. Így viszont már valóban jobb egy vízpumpa, nekem volt két belső szűrőm, ezért van így megoldva.

2011. márc. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Amit linkeltél, abban speciel vízpumpa (szivattyú) van, nem belső szűrő. Ráadásul zárt rendszerű. Ehhez már valóban nem jó a belső szűrő, mindenképpen vízpumpa kell.
2011. márc. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Igazad van Murr :) Rosszat linkeltem : [link] Erre gondoltam az előbb.
2011. márc. 5. 21:10
 10/22 anonim ***** válasza:
Na, ez ugyan olyan, mint az enyém, csak itt csövön folyik vissza a víz, nem csobogón. Az elv egyszerű, a belső szűrő feje jó, de áll, amit mondtam, kell mellé még egy belső szűrő vízforgatásra. Legyen mindkettő olyan 700 liter/órás, a tartály pedig legalább 10 liter. Azt remélem tudod, hogy ezt csak az aki mellé lehet elhelyezni, úgy, hogy a kiömlése magasabb legyen az akváriumnál, vagy pedig nagyon jól szigeteld le.
2011. márc. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!