Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Külső szűrő házilag?

Külső szűrő házilag?

Figyelt kérdés
Szeretnék külső szűrőt készíteni házilag egy 120 literes akváriumhoz.Sokat olvastam róla és ötletem is van már.Csak az lenne a kérdésem hogy mekkora teljesítményű szűrő kell hozzá.Hány wattos vagy hány l/h -ás a minimum?
2011. márc. 5. 20:24
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Ha jól leszigetelném szerinted mennyire rakhatnám az akvárium fölé vagy alá?Persze nem akarom lerakni a földre vagy ilyesmi csak ha egy kicsit magasabban vagy alacsonyabban lenne az akváriumnál.
2011. márc. 5. 21:35
 12/22 anonim ***** válasza:
Ha kicsit magasabban van, az biztonságosabb. Akkor szabadon visszafolyik a víz, szigetelni sem kell. De, a két vízszint különbsége és a szűrőanyagok ellenállása csökkentik a szűrőd emelési magasságát, tehát az az ideális, ha éppencsak (olyan 5-10 centivel) van magasabban a külső szűrő vízszintje. Ha mélyebbre rakod, akkor többet kell dolgoznia a pumpának, hiszen a visszafolyó csövön is neki kell nyomnia a vizet, az pedig megintcsak sokat visszavesz a teljesítményéből. Ráadául ez esetben, ha a tetejét lenyomja a víz, akkor a földön landol az egész. Mégegy viszont az egyszerűség kedvéért :), ha jól leszigeteled és zárt rendszert csinálsz, akkor a vízpumpa lehet a szűrőben, így nem foglalja az akiban a helyet. Remélem segítettem, kérdezz még nyugodtan, szeretek barkácsról beszélni :D
2011. márc. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!Most már csak egy erősebb szűrőt kell szereznem és meg is csinálom.Mindjárt végiggondolom hogy van-e még valami amit nem tudom hogy hogy csináljam.Ha van akkor megkérdezem. :D
2011. márc. 5. 21:50
 14/22 A kérdező kommentje:
Meg is van!Te milyen szűrőanyagot ajánlanál bele?
2011. márc. 5. 21:57
 15/22 anonim ***** válasza:
Csak a pénztárcád szab határt. Én lávakövet, szivacsot és krumpliszsákot használok, de például a siporax sokkal többet tud. Érdemes használni belőle egy adagot.
2011. márc. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Én kerámia hengernek hívom, nem is tudtam hogy siporax a neve.


Vettem ilyen kerámiát az Atlantisz díszállat-ban, asszem 800 Ft volt egy zacskó, de nem valami sok. Az viszont jófajta volt, nem is kellett kimosni, tök jó volt.


Később vettem egy adag kerámiát az aqua depóban is, ott egy nagy dobozból merítenek amennyit kérsz. Ott vehetsz egy kilót is. Na de amit az aqua depóban vettem az valami borzasztó volt. Több mint órán át kellett mosnom vödörben, hogy ne jöjjön belőle a fehér lé. Néha már fel is adtam, hogy ezt nem lehet kimosni :) Persze ki lehetett, csak nagyon kínlódva.


Viszont ugyanott vettem lávakövet is, azzal nem volt ilyen gond, azt ki tudtam mosni aránylag hamar.

2011. márc. 6. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

A siporax nem ugyan az, mint a kerámiahenger. Bár hasonlóan néz ki, de nagyságrendekkel nagyobb a szűrőfelülete (és az ára is).

[link]

Akvariumplusban mondjuk csak valami 3500 literje, a depó kicsit elárazta.

2011. márc. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Még szeretném megkérdezni hogy mennyibe kerülne egy 800 l/h-ás egyszerű belső szűrő vagy egy 750l/h szivattyú?Nem az internetes vásárlásra gondolok mert az jóval drágább, hanem amit a boltokban lehet kapni.
2011. márc. 6. 13:21
 19/22 anonim ***** válasza:

Itt például kapsz 2! darab 360 liter/órás szivattyút 1230 forintért (Heto QD-1900 szivattyú), vagy 2 darab 1000 liter/órásat 4250-ért, aztán az egyiket eladod (Power Head HX-5420-s vízforgató)

[link]

De szétnézhetsz az aquadepo honlapján vagy az akvariumplus-on is. Az mindegy, hogy webáruházak, ha besétálsz a boltba, akkor nincs szállítási költség.

2011. márc. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!Rengeteget segítettél.Szerencsére van Pesten ismerősöm aki megvegye.Ha kész lesz majd felrakom az akvarista.hu-ra.
2011. márc. 6. 13:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!