Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nettó 90-95 literes akváriumba...

Nettó 90-95 literes akváriumba melyik belső szűrő érné meg jobban?

Figyelt kérdés

1. Eheim 2010

2. Eheim 2012

3. Atman AT-201 Powerhead + Biofilter 2 esetleg 3-al :)


Heti 20% vízcserével.


Igazat megvalva az Eheim-ek felé hajlik a szívem mivel azok eléggé halkak és hálószobába menne sajnos az Atmant nem ismerem viszont elég nagy a szűrőfelülete :)

De ha sokkal jobb az Atman akkor meggyőzhető leszek mivel jelenleg eléggé befolyásolható vagyok-e téren :) Viszont a hangjától félek egy kicsit :)


u.i. tudom hogy külső érné meg a legjobban de hát.....


2011. márc. 6. 21:42
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
1012 helyett 2012 -t csak elírtam
2011. márc. 7. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 gfero ***** válasza:
ez méretben kisebb és jobb is EHEIM 2012 PickUp belső szűrő (600 l/h) .
2011. márc. 7. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 gfero ***** válasza:
ez a mérete 218x75x96mm
2011. márc. 7. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Na most az egyszer nem értek veletek egyet :)

Én 70 litert szűrők két szűrővel: 260 l/ó + 450 l/ó= 710 l/ó. 70 literre. Semmilyen zavaró áramlat nincs az akváriumban, csak ügyesen kell beállítani.


Túlszűrt akvárium nincs! Nyugodtan vedd meg a nagyobbat...

2011. márc. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Ja, és ezek csak névleges adatok, a valós megkapásához nyugodtan meg lehet felezni mind a vízforgatást, mind az ajánlott akvárium méretet. Amit 160-200 literre írnak, egy 80-100 literes akiba tökéletes.
2011. márc. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Az összes Eheim szűrőnél lehet állítani azt hogy mennyire erősen fújjon. Így gyengíteni lehet, ha valaki azt akarja.


A tetején ha följebb húzod a fejet, akkor nagyobb nyílása lesz és gyengébben fúj, ha meg lejjebb nyomod akkor kisebb nyíláson lövi ki a vizet, és így erősebben fúj.


Pont úgy működik, mint mikor egy slag végét összenyomod a kezeddel és messzebbre tudsz vele vizet lőni.


Az összes eheim szűrő nagy méretű, de ez szűrés szempontból jó, mert minél nagyobb szivacs fér bele, annál ritkábban kell tisztítani, és annál jobban szűri a vizet.


Csak annyi, hogy az ember szép érzékét rontja, mert egy nagy batár műanyag kocka virít az akiban, amit egy nagy csokor növénnyel sem lehet eltakarni :)

2011. márc. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 Frontosa ***** válasza:

Eheim 2012-re szavazok.

Ahogy az előttem szólók írták a javasolt akvárium méretet oszd el 2-vel és megkapod a valós eredményt.

Az összes Eheim szűrőnek állítható a teljesítménye, kicsit visszábbveszed az erősségét (a tetején) és kész is, viszont cserébe sokkal nagyobb a szűrőfelülete a 2010-nél és nem is sokkal drágább.

Neked, mivel nincs más szűrésed, kevés a szűrőfelületed (bacik), mindenképp a nagyobbat kell választanod.

Üdv,

2011. márc. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Értem köszi a válaszokat!!

Eléggé megosztottam a "tömeget" de ennek igazából örülök :)

Viszont Murr bogarat ültetett a fülembe a házi külső szűrővel :)

Csak az a baj hogy szűkös a helyem max 35cm magas lehet mindennel együtt és zárt rendszerű ami nem a gravitációt használja hanem a vákumot :) (remélem jól írom)


Esetleg még annyit hogy használtan mennyire éri meg venni a külső szűrőt? Igaz olyat ami max 1 évet ment :)

2011. márc. 7. 18:17
 19/22 anonim ***** válasza:

Használtan is jó a külső szűrő, csak annak nézz utána neten, hogy gyártják e még azt a fajtát amit vennél, csak azért hogy ha valami elromlik benne, akkor tudj hozzá csere alkatrészt szerezni később.


-------------


Egy ilyen normális vákuumos külső szűrőt nehéz csinálni, én pl nem tudtam olyan jól leszigetelni hogy az működjön is :)


Én csak egyszerűbbeket tudtam csinálni, ami abból állt, hogy pl egy nagyobb ételhordós műanyag doboz.

Aljára lukat, oda rádugni egy vízpumpát, a pumpa belóg az akváriumba, dobozt rá az aki tetejére.

Így a kis pumpa a vizet alulról nyomja fel a dobozba.

A dobozon meg felül van egy nagyobb luk és ott kifolyik a víz vissza akváriumba. A felső lukra lehet egy csövet rakni, hogy ne csobogjon idegesítően :) Tehát ezt ilyen lapos dobozból is meg lehet csinálni, csak kérdés hogy az odafér e.

2011. márc. 8. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Sejtettem :)

Köszi!

Hátha találok jó külső szűrőt használtan :)

2011. márc. 8. 08:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!