Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan rendeznétek be egy 150...

Hogyan rendeznétek be egy 150 literes akváriumot?

Figyelt kérdés
Nekem van a 300 literes Malawi-tavi sügéres akváriumom. Szeretnék berendezni egy cca. 150 literest e mellé. Ti milyen halakat tennétek bele? :)
2011. márc. 8. 18:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Egy sügéres mellé szerintem nagyon szép kontraszt egy növénnyel agyonzsúfolt akvárium, igazi dzsungel, rajhalakkal. A petitellák például gyönyörűek ékfoltos razbórákkal, neonokkal. Ráadásul neked is új kihívás, a növényes aki teljesen más, mint egy süsügéres :)
2011. márc. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Én is dzsungelt szeretnék. :) Nekem is van egy elképzelésem, de kíváncsi vagyok ti hogyan rendeznétek be. :)
2011. márc. 8. 18:36
 3/16 anonim ***** válasza:

Egy kis kedvcsináló:

[link]

2011. márc. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Igen, én is egy növényesre High Tech robokura gondoltam.

Ha lenne helyem, akkor a Rio Negro biotóp után nekifognék egy ilyen akváriumnak...

2011. márc. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Jaj, ezeket láttam, annyira gyönyörűek!!! :) De azért ennyire profi szinten még nem hiszem h be tudnám rendezni. :D Van itthon egy mangrove fám, az majd belemegy, meg bazaltzúzalék is van, meg egy szűrő amit bele tudok tenni, levegőztető, fűtő is, szinte növényeket meg halakat kell csak vennem. :) Első gondolatom egy pár vitorláshal volt (koi, koromfekete vagy hófehér, szóval valami különlegesebb színű), egy jó nagy csapat neonnal, meg páncélosharcsák és 2 arany anci. Aztán eszembe jutott, hogy valami különlegesebb rajhalat kellene inkább még, nem tudom...vitorlás gondolom nem igazán van meg a garnélákkal. :D azokra is gondoltam még, de akkor nem tennék vitorlást és mindenképp lágyabb vízi halakat. Szerinted Murr (azért tőled kérdezem főképp, mert értesz a garnélákhoz, de ha más is tud válaszolni írjon!!) :)
2011. márc. 8. 19:02
 6/16 Doruss ***** válasza:

Én nem értek a garnélákhoz, de egyébként én úgy rendezném be, hogy teleültetném növényekkel (főleg hátul) és tartanék rajhalakat, meg egy-két nagyobb halat is, amik azért megférnek így együtt. Pl. úgy hogy egy raj neonhal vagy dánió, plusz guppik meg betták. Ezzel azért járnál jól, mert a felsoroltak mindegyike békés hal, szerintem a garnélákat sem bántanák.

Meg én még raknék bele pár almacsigát meg alganyalót. Pl. algaevő csíkhalat (aymonerrit), én azt nagyon szeretem, nagyon szépek.

Sok szerencsét! :)

2011. márc. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Elevenszülőket nem szeretnék, vagy akkor csak hímeket, mert nem szeretnék nagy szaporulatot. :)
2011. márc. 8. 19:39
 8/16 anonim ***** válasza:

Nem vagyok Murr, de kicsit értek a garnélákhoz. A vitorlás természetes környezetükben különböző puhatestűekkel és garnélákkal táplálkoznak. Esetleg Amanokkal lenne értelme megpróbálkozni, de az szereti megkóstolni a kisebb halakat, és a sepregető ami annyira nem eszi az algát, de jól mutat, viszont eredeti élőhelyén szinte kihalóban van. ( a kínaiak jóízűen fogyasztják+ az akvarista lehalászás)


Viszont a a vitorlásokat kihagyod (fájó szívvel) akkor a pontylazacok elvannak a különböző törpe garnélákkal is.

2011. márc. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Doruss! A guppik jóízűen fogyasztják a kisebb garnélákat, de olyat is halottam, hogy kifejlett Red Cherrynek nekimentek... A bettával ugyan ez a helyzet.
2011. márc. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Hát ha garnélánál azt akarod hogy sok legyen, márpedig kevés ebbe nem mutat sehogy, akkor nagyon kevés féle halat rakhatsz bele és csak mini halakat. Szerintem a garnélákat hagyd ki inkább, és tegyél normális halakat már egy ekkorába :)


Esetleg nagyobb garnélát, mint pl legyező, amano, pinokkio.. ilyesmiket lehet normál méretű halak mellé rakni.

2011. márc. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!