Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan rendeznétek be egy 54...

Hogyan rendeznétek be egy 54 literes akváriumot?

Figyelt kérdés
Arra gondolok hogy milyen halakat,növényeket,díszeket,aljzatot tennétek bele hogy szép színes vidám akvárium legyen,vagy amilyen nektek tetszik :)
2011. márc. 16. 18:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Én egyszerű, sötét aljzatot választanék, apró bazaltzúzalékot vagy valamilyen garnélás talajt.

Dísznek csak faágakat, esetleg néhány palát, mű bújkálókat nem. Aztán pedig jöhet a növényesítés, jó bőven.

2011. márc. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mondjuk 8 neonhal, és pár Corydoras (páncélosharcsa).
2011. márc. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Májmohát raknék szunyoghálóba bele követ, és abból ilyen dombokat csinálnék.

[link]


Mini faágakat szednék, lesúlyoznám az alját, pl szunyogháló és bele kavicsok rákötni aljára damillal. Ezeket elásnám.


Aztán marsilea vagy hemiantussal befuttatnám az aljzatot. Csak ahhoz erős lámpa kell.


Ez így olyan lenne mint egy nagy erdő, mert ezek miniatür növények.


Aztán vasutmodellező boltban vennék egy kis házat, olyat ami anyagában szinezett műanyag, amin nincs festék.

Azt még beraknám az erdőbe. És tennék bele garnélákat.

2011. márc. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Doruss ***** válasza:
Nekem is 54 literes van. JBL manado aljzat és JBL táptalaj van benne (vagyis lesz nemsoká), táptalaj kb. 2 cm, fölötte 5-6 cm manado. Sok növényem van, pár kerámia bújkáló, és tervezek rakni bele egy szőlőtőkét valamilyen mohávan együtt. És nekem fekete karton van a hátára ragasztva háttérnek. Amúgy guppik meg neonhalak vannak benne.
2011. márc. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én most ilyet tervezek: Aljzat: Fekete bazaltzúzalék (apró szemű), Red Moor fa ágak, Egy bujkálós kő, de természetes és nem mű! Gömbmoha, jávai moha, anubiasok. Halak: 14 db. parázslazac, 10-15 Red Cherry Garnéla, 4-6 törpe szívóharcsa.
2011. márc. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!