Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ezt a növényt el lehet ültetni?

Ezt a növényt el lehet ültetni?

Figyelt kérdés

[link]

Az mondták nekem, hogy lebegve kell hagyni,mert kül elrothad. De lehet hogy az én növényem nem pont ez, de erre hasonlít legjobban. Lebegve szerettem volna én is hagyni, de a víz forgása miatt a növény is forog. A felső szintet használó halak miatt vettem ,hogy jobban biztonságban érezzék magukat.


2011. márc. 9. 21:55
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ahogy jobban nézem,a különbség az, hogy az enyémnek jóval vékonyabb a szára, majdhogynem csak olyan vastag, mint a levelek.
2011. márc. 9. 21:58
 2/11 anonim ***** válasza:
58%
Ehhez a növényhez ha nincs minimum 1 watt/liter világításod, akkor tökmindegy, hogy elülteted vagy sem, úgyis elrohad. Nagyon nehezen tartható. De elvileg kigyökerezik, ha megkap mindent, amire szüksége van.
2011. márc. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Platypus ***** válasza:
El lehet ültetni, ahogy az összes hínárt is. Szerintem aki mondta neked, az alapján jutott erre a következtetésre, hogy ez egy nagyon fényigényes növény. Lebegve több fény éri, mint leültetve. Magával az ültetéssel semmi baja, ha a fényerőd nincs meg, akkor viszont akármit csinálsz, kirohad. Ha lebegő növényt szeretnél, akkor a Ceratopteris vagy a Limnobium jobb választás.
2011. márc. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hú, akkor az enyém gyenge világtás ehhez... 25 W, kb 75 literre. Milyen neont használjak, vagy lámpát, ami megfelene? Hogy a halaknak se legyen túl erős.
2011. márc. 9. 22:32
 5/11 Doruss ***** válasza:
Vegyél még emellé valamilyen növényes csövet, vagy vízalatti neont.
2011. márc. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hamarosam fogok is venni neont, milyen erősségű felelne meg? Hogy a halakat se zavarja, meg hogy a növény(ek)nek is jó legyen?
2011. márc. 10. 10:05
 7/11 anonim ***** válasza:

Ez a világítás a "normál" növények nagy részének megfelel (microsorium, jávai moha, hólyagos vízikehely, anubias, cryptok). Ha neont akarsz még venni, ahhoz új foglalat is kell új előtéttel, mert a tiéd valószínűleg akkorára van tervezve, amekkorát adtak hozzá (egy 25 wattos csőhöz 25 wattos előtét van).

Ha veszel még egy növényes csövet, akkor viszont nagyon jó szűrés, sok növény, tápozás és szenezés kell, különben csak algásodás lesz. Szerintem maximum 15 wattot vegyél, ha nem akarsz spéci növényes akváriumot.

A hínárnak viszont legalább 75 watt fény kellene, bár talán kevesebb alatt is megmarad. Ez viszont, ha nem értesz hozzá, akkor fölösleges, csak a baj lenne vele.

2011. márc. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nálunk fekete bazalt kavics van alul, abba belenyomtam, elég sok van már és nagyon szépen nő, meg gyorsan is, de rettenetesen sok fény kell neki.


72 literes akvárium 70Watt fénnyel megy, ebben a legszebb, sűrű és marhajól néz ki.


Előtte volt 40 watt fénnyel, úgy csak épphogy vegetált ez a növény. Ritkásabb volt és olyan rondácska.


Viszont ezt az akváriumot nagyon kell takarítani amibe sok a fény, mert könnyen algásodik :)

2011. márc. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem 65 literes az aksim és 20W a világítáa (de már készülöden van a nagyobb világitás)


És vannak tündérhinárjaim. és nagyon szépen nölnek 2 hét alatt nöttek 15-20cm-t.

Nagyon szép növény.

És igen, el lehet ültetni a homokba, nem baj ha nincs gyökere.Kifog gyökerezni, nem fog elrohadni.

Én használok folyékony növénytápot, és táp talaj is van a homok alatt.

2011. márc. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Lehetséges, hogy az akvárium magassága befolyásolja a fény erőssőgőnek igényét? Az én akváriumom 40 cm magas. Igy mélyebbre hatol a fény, mint egy mondjuk 50-60 cm magasnál? Ez szerepet játszhat?
2011. márc. 10. 14:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!