Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy lehet akváriumba növényt...

Doruss kérdése:

Hogy lehet akváriumba növényt ültetni?

Figyelt kérdés
Az akváriumom alján kavics van, és már régóta vágyok arra, hogy ültetett növények legyenek benne. Hogy csináljam? Eddig olyan növényeim vannak, amik ilyen kis cserépben vannak és szivacsba vannak gyökereztetve. ültethető növényt még sehol se láttam. Hogy lehet beültetni? Hol lehet ültethető növényt venni?
2010. febr. 27. 13:36
 1/6 A kérdező kommentje:
Jah amúgy budapest 18. kerben lakok
2010. febr. 27. 13:37
 2/6 anonim ***** válasza:
73%
Jaj te:).Az mond ültethető növény.Ki kell venni a kosárból,le kell szedni ovatosan a gyökere kközül a vattát,és el kell ültetni a talaba.A valiznériánál csak gyökérig szabad ültetni,a fehéres alsó részt kinn kell hagyni a talajból.a megfelelő talaj a növényeknek az 1-3 mm szemcsenagyságú.
2010. febr. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem... az a gáz hogy nekem nagyobb a szemcsenagysága, úgy kb. 5-10 mm. Ebbe nem is lehet ültetni? Bocsi tom h hülye vok a halakhoz értek de a növényekhez nagyon nem! :S
2010. febr. 27. 14:17
 4/6 anonim ***** válasza:
Káz,én lecserélném a talajt,feketebazalton mutat a legjobban a zöld(növény) és a halak szinét is kiemeli.
2010. febr. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Najó, akkor elmondom, hogy ha sima kavicsban csak a nagyon igénytelen növények maradnak meg, de a legtöbb 1-2 hónapon belül elrohad.


Vegyél JBL vagy Sera táptalajt (Jbl olcsóbb),

2cm vastagon szórd be, aztán rá 1cm vastagon 1-3 mm-es nagyságú kavicsot rakjál (azért kell apró hogy a növények gyökereit ne vágja szét a kavics, ebben jól tudnak fejlődni)

Ezekben a táptalajokban nincs nitrit, így a halaknak nem ártalmasak.


Aztán attól függ milyen növényed van,

némelyik csak úgy marad meg, ha adagolsz neki co2-t.

Lehet kapni co2 tablettát kb 600Ft egy félévre való.


Ha van benne sok hal, akkor nem kell co2, mert azok termelik, de ha nincsenek halak, vagy csak 1-2 db van, akkor kell, de csak finoman adagold, közben nézd a halak hogy bírják. Ha felmennek a víz tetejére levegőért kapkodni, akkor gáz van. Akkor ki kell szedni a halakat 1 napra egy vödörbe.


A co2 az kb 1 napig marad a vízben oldott állapotban, aztán elpárolog, ezért legjobb napi 1 tabit dobni a vízbe, ez lágyítja is a vizet, ami a növényeknek kedvező.


Ezen kívül vegyél egy folyékony sera florena tápanyagot, heti 1x fél akvárium vízcsere, és akkor öntesz bele kicsit ebből is. Ez ásványi anyagokat és vitaminokat tartalmaz a növények részére, ettől lesznek szép zöldek,

és gyorsabban fognak nőni, szaporodni.


Ültetés: Kiszeded a növényt a gyapotból és a kis kosárból, és benyomod a földbe.

Legkönnyebb úgy ültetni, ha még nincs tele az akvárium vízzel, aztán meg nagyon lassan kell feltölteni, hogy ne legyen fekete a víz a föld miatt és hogy ne keveredjen össze a felső kavics réteg a földdel.


Sok sikert.


(bármilyen vizi növényt veszel, díszhal kereskedésben, azt mindet be lehet ültetni)

2010. márc. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
hja, meg én csipesszel is szoktam ültetni
2010. márc. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!