Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tudok növényt ültetni, már...

Tudok növényt ültetni, már működő akváriumba?

Figyelt kérdés
Ha tudok,légyszi írjátok le hogy a legcélszerűbb.54 literes az akváriumom,milyen növényeket ajánlatok bele?
2011. jan. 8. 19:16
 1/8 Platypus ***** válasza:
100%
Persze hogy tudsz. De le kéne írnod, hogy milyen teljesítményű világításod van, milyen aljzatod és tápozol-e, mert az alapján lehet fajokat ajánlani.
2011. jan. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A világításom nem tudom milyen teljesítményű,a talaj az kavics és nem tápozom. Növényem már van,ha jól tudom tündérhínár a neve.Kb két hónapja üzemel az akvárium akkor ültettem.Azóta szépen fejlődik.
2011. jan. 8. 19:32
 3/8 Platypus ***** válasza:
A fénycsőre rá van írva, meg kéne nézni, mert ez alapján lehet a megfelelő fényigényű növényeket kiválasztani. Ha a tündérhínár megél nálad, akkor a következő növények jók lehetnek: vízi petrezselyem, sallangos vízipáfrány, lándzsás vízipáfrány(Microsorum), vízikelyhek(Cryptocoryne), Anubias nana, különböző mohák, gömbalga.
2011. jan. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ennyit tudtam elolvasni Philips TLD15
2011. jan. 8. 20:05
 5/8 anonim ***** válasza:
15W-os
2011. jan. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
És az ültetésnek hogy álljak neki? Mennyi vizet vegyek le, és a levett vízből is pótoljak vissza?
2011. jan. 8. 22:17
 7/8 Platypus ***** válasza:
Ha már üzemel az akváriumod, akkor nem kell kimerned a vizet. A száras növényeket egy csipesszel kell ledugdosni, minél többet egy helyre, mert úgy szépek. A tőlevélrózsás növények gyökereit ollóval meg kell kurtítani, ásni kell a talajba egy kis gödröt, és úgy beültetni, hogy a gyökerek lefelé álljanak és mind lent is maradjon. Utólag a növényt egy kicsit meg lehet húzni fölfelé, hogy a töve ne legyen föld alatt. Az anubiast és a microsorumot nem szabad beásni, csak felkötözni egy kőre vagy ágra.
2011. jan. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedvenc növényem:

[link]

2011. jan. 9. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!