Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért ilyen drágák a külső...

Miért ilyen drágák a külső szűrők?

Figyelt kérdés

Csinálhatnának ilyen no-name gyártók is, hogy kicsit elérhetőbb áron lehessen megvenni...

Motor mindkettőbe van vagy csak a nagyobb tartály miatt kerül 10-szer annyiba...


2011. márc. 10. 21:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Kicsit másabb a külső szűrő mint a belső, sokkal jobb hatásfokú. Egyébként ha építesz egy szűrőakváriumot, egy egyszerű vízpumpával vagy sima fizikával megoldható olcsóbban is a szűrés.
2011. márc. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
sera/tetra/eheim...sajnos a márkát meg kell fizetni,de ezek a szűrők tartósak is.Sok évet kibírnak és halk a működésük.A szűrésük meg tökéletes.A drágaság inkább a technológián alapszik. Ezek a szűrők sokkal jobbak mint a kisebb társaik(mechanikus szűrők),mert a vízet biológiailag is átszűrik,nem csak egyetlen 1 szűrőtölteten áramlik át a víz.
2011. márc. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát, figyelj...

Én építettem egyet kb. 2000 forintból (jó, a motor már megvolt, a tartályt csak úgy kaptam, de ha azokat is számoljuk akkor legyen 5000), 5 literes, 450 liter/órás és hangja sincs, egyetlen hátránya, hogy a motor az akiban van (de ez is kiküszöbölhető lenne, ha foglalkoznék vele 1 órát és költenék még egy ezrest, de ezt fél óra alatt mindenféle segédeszköz nélkül dobtam össze).

Egy azonos teljesítményű szűrő, monydjuk az Eheim Classic 2213 és 2215 hasonlítható össze ezzel, már 30.000 ft.


Aki megteheti, vegye meg, aki nem, használja kicsit az eszét és a netet...

2011. márc. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem a 90 literes akváriumomhoz van egy gyári "ATMAN AT-3335" típusú külső szűrő, ezt kb 17 ezerért vettem, szűrőtöltettel együtt.

-----------


Aztán csináltam még 2db házi barkács külső szűrőt,

mert van még 2db 45 literes akváriumom is, annyi külsőszűrőt meg már hülye lennék venni.

6ezer Ft-ból kijött a 2db külső szűrő és totálisan hangtalan mindkettő.



Az egyik úgy néz ki, hogy P-P301 típusú kis szivattyú az akiban, 230 l/h-s, 2500 Ft volt, és 100 Ft-os boltból egy 10 liters műanyag doboz a tartálya neki, ami 350 Ft volt.



Aztán a másik 45 literes akváriumban meg olyan van, hogy egy Elite mini A-130 belső szűrő, ez 220 liter/órás.

Ezt 2300 Ft-ért vettem, hát az se valami nagy méretű, nem is látszik az akváriumban. Ez nyomja fel a vizet egy ételhordós dobozba, amit csak ráraktam az akvárium tetejére. És mikor megtelik félig a doboz vízzel, van egy luk felül, rajta egy cső, és azon visszafolyik a víz az akváriumba.


Ezekbe a műanyag dobozokba van szűrőanyagnak kerámia henger és lávakő. kb 1000 Ft, nem nagy mennyiség.

2011. márc. 11. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
És néha váltogatom az ételhordós dobozokat, ha látok olyat a boltban ami jobban néz ki, megveszem azt :) Mondjuk rossz ha átlátszó, arra már rájöttem, az úgy elég randa tud lenni egy idő után, amikor koszosodik benne a perlon vatta :)
2011. márc. 11. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Motor mindkettőbe van vagy csak a nagyobb tartály miatt kerül 10-szer annyiba"


A külső szűrőben pontosan, hogy a szűrőmédia mérete a jó, nem az erősebb motor. Tudok én adni neked 20.000 L / órás belső keringető motort is, attól nem lesz tisztább a vized.

2011. márc. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!