Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a véleményetek egy esetlege...

Gfero kérdése:

Mi a véleményetek egy esetleges szaklap leírásáról hogy hány liter kell egy xifonak? Www.Haziallat.hu/akvarium/edesvizi-fajok/kardfarku-hal-xipho phorus-helleri-gondozasa/3825/

Figyelt kérdés
2011. márc. 10. 22:19
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
1 halcentiméterre számolj 1 liter vizet. A leírás jó. Xifónak(és hasonló méretű halaknak)kell a minimum 20-30 literes medence.
2011. márc. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A haziallat.hu nem szaklap, tele van ennél nagyobb baromságokkal is :D

Röhejes.

De sajnos vannak, akik eddig a sz'rig jutnak el, aztán meg is van az eredménye. Ráadásul az, hogy itt ilyeneket olvashatnak, megrendíti a bizalmukat a normális oldalakkal szemben is. Ezért jó lenne mihamarabb eltüntetni ezeket az agyatlanságokat.

2011. márc. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
1-es válaszoló .a xifot 100 liter alatt nem lenne szabad tartani ide meg az van írva hogy 3 halat lehet egy 10 literesbe tartani
2011. márc. 10. 22:32
 4/8 anonim ***** válasza:

22:27...

Na, inkább meg se szólaltál volna...

Egy xiphonak méretéből és mozgásigényéből, habitusából adódóan kell legalább 150 liter.

A centiméter/liter szabály nem a minimális akvárium méretre vonatkozik, hanem telepíthetőségre, a népsűrűségre. Tehát egy 150 literes akiban 10 centis xiphobol 15 darab lehet, és semmi más.

2011. márc. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Platypus ***** válasza:

Sajnos sokan beveszik ezt a baromságot, mert még az életben nem láttak kifejlett xifót. Megnő akkorára, mint egy női tenyér. 30 literben megfordulni sem tudna rendesen. A boltban kicsi és aranyos, és sok eladó sem tudja, mekkorára képes nőni.

A háziállat.hu híres a baromságairól, nem tudom ki írja ezeket a cikkeket, de még magyarul sem tud néha, az állatokhoz meg semmit sem ért.

2011. márc. 10. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Tényleg nagy akvárium kell neki, nálam 90 literben volt régen egy ideig. Hát mondjuk nekem a boltban tetszett a bécsi xipho, de otthon már megutáltam. Nem is voltak olyan túl nagyok, talán 5-6 centis. De mindenkit terrorizáltak, csipkedtek. Nem voltak sokan. Talán 4db volt, már nem emlékszem. De a 90 literben így is agyon szekáltak mindenkit, főleg etetésnél. Ők halálra zabálták magukat, a többit oda se akarták engedni a kajához.

Egy kisebb akváriumban nem is tudom ezek a hülyék mit csináltak volna :/


Jó, tudom csak én vagyok ilyen xipho fóbiás :)

De szerintem ezeknek a 90 liter is kicsi volt, inkább 300 literben tudnám elképzelni őket. Abban talán le tudnák vezetni az energiájukat, mert amúgy szerintem túl hiperaktívak. Én úgy láttam, hogy elég nagy volt a mozgásigényük.

2011. márc. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
nálam vannak vagy 3 éve lírafarkú xifok és nagyon szépek egyáltalán nem agresszívek de persze azért egész nap úsznak mintha bolondgombát ettek volna ezért kell a nagy hely de én szeretem őket.
2011. márc. 11. 09:45
 8/8 anonim ***** válasza:
A xifo tényleg hatalmasra meg tud nőni. A háziállat meg egy b@romság, egyik cikkében buzdított a gömbakváriumokra...
2011. márc. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!