Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lehet a szűrőmmel? Ez...

Doruss kérdése:

Mi lehet a szűrőmmel? Ez normális? Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Pontosan 1 hete vettem egy Aquael FAN-1 plus belső szűrőt 54 literes akváriumomba. Tökre örültem neki, beüzemeltem, természetesen folyamatosan ment éjjel-nappal, csak etetésnél kapcsoltam ki. És pár napja azt csinálja, hogy nem fújja rendesen a buborékokat, hanem csak úgy "köpködi" és alig jön belőle, akárhova tekerem a beállítót. És a motorja is néha furi hangokat ad ki, mintha kerregne. Kipucoltam tegnap a motort meg a léginjektort, de ugyanolyan. Mit csináljak?
2011. márc. 12. 13:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Nálam akkor szokta így csinálni a szűrő, hogy ha a víz felett van.Már ha egy kicsit is kint van a vízből a szűrő, akkor ezt csinálja.

Természetes az esőztető a víz felett van.

2011. márc. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Platypus ***** válasza:
Ez bizony eltömődés, nem voltál elég alapos a pucolásnál. A helyedben alaposan átlögybölném a motort, ott a legnehezebb az ilyesmit lebuktatni. Ha a kiömlőnyílást vízsugár alá rakod, fura dolgok szoktak előkerülni a motorból. Ha magas a vízsugár, akkor működik jól a módszer.
2011. márc. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szedd szét, a levegőztetőjébe meg fújjál bele kívülről a száddal és rakd össze.
2011. márc. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Tudom mire gondolsz. Nálam is van most egy ilyen kis szűrő, nálam is kerreg néha. Mondjuk én levegőt nem is porlasztok vele, felesleges. Sajnos elég gyenge, ezért akadozik szerintem.
2011. márc. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hát, a motorját újra kipucoltam amennyire tudtam, az most rendben van csak a léginjektor nem működik rendesen.

Megpróbálom úgy kimosni, ahogy mondtátok, köszi!!

2011. márc. 13. 17:28
 6/6 A kérdező kommentje:

Na működiiik!! :)

Amúgy nem a motorral volt baj, nem volt benne semmi, csak a szelep volt rosszul beállítva.

Köszönöm a segítséget! :)

2011. márc. 13. 18:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!