Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A kerek akváriumban tényleg...

A kerek akváriumban tényleg "megőrülnek" a halak?

Figyelt kérdés
2011. márc. 12. 19:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
11%
Nekem volt 2 aranyhalam kerek akváriumban, de nem úgy tűnt mint akik megőrültek...
2011. márc. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én azt hallottam, hogy nem lehet már gömb akváriumban halat tartani.
2011. márc. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Platypus ***** válasza:
100%
Nem megőrülnek, állandó stresszhatás alatt vannak, mert az oldalvonalszervük számukra értelmezhetetlen információkat közöl. Képzeld el azt, hogy a városban kéne közlekedned úgy, hogy a hallásod és a látásod folyamatosan félrevezet, nem ott látnád a tárgyakat, ahol vannak, nem akkorának, amekkorák és a hangok is mind összevissza irányból jönnek. Hamar szétcincálná az idegeid a dolog. A halakra is nagyon káros hatással van a stressz, gyengíti az immunrendszerüket. Ezen kívül egy kerek akváriumba problémás szűrőt elhelyezni.
2011. márc. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
53%
19:32 Bocsi az offért, de nem lehet? És ezt mégis ki ellenőrzi? (csak kíváncsiság, már nincsenek halaim)
2011. márc. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Fogalmam sincs, ellenőrzi-e valaki. TV-ben vagy hol hallottam már nem tom,kb1 éve volt valamikor.
2011. márc. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Platypus ***** válasza:
Senki se ellenőrzi, de attól még a törvény tiltja gömbakváriumban a gerinces állatok tartását.
2011. márc. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Állatvédelmi törvény tiltja, büntetést szabhatnak ki érte állatkínzás vádjával. A kupolás tetejű madárkalitkával együtt.
2011. márc. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Na,akkor nem hallottam hülyeséget! :)
2011. márc. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Értem, bár azért elég "fura" törvény olyan szempontból hogy tényleg nem nagyon lehet ellenőrizni.. Rokonok meg ismerősök, barátok látják max. ha gömbakváriumban van tartva a hal, de hát ők meg csak nem jelentik fel az embert. (Vagy ha jön valaki látogatóba, berakják az akváriumot a másik szobába, stb...)
2011. márc. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 gfero ***** válasza:
100%
ez nem is azon áll hogy valaki feljelent hanem az ember azért is különbözik egy állattól hogy tud gondolkozni és szántszándékkal nem kínozza az élőlényeket hanem megpróbál megfelelő helyet teremteni a kedvenceinek .egy állat ha megijed a sarokba próbál menekülni.egy gömb kalitkába,akváriumba ez nem lehetséges .
2011. márc. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!