Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan kell a szűrőt kitisztín...

Hogyan kell a szűrőt kitisztíni? (hal)

Figyelt kérdés

Simán csak kiveszem és víz alat jól kiöblítem vagy van vmi más módszer is?

És ha csak sima vízzel öblítem nem lesz büdös?


2011. márc. 13. 14:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Egy halnak a szűrőjét ne próbáld kitisztítani, mert megdöglik.
2011. márc. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

de az piszkos lesz és bebüdösödik. :ss

tudtsz vmi módszert? :D

2011. márc. 13. 14:37
 3/9 anonim ***** válasza:
Fogod, kiveszed, és a vízcsere utáni akváriumvízben kinyomkodod belőle a piszkot. Csap alá ne rakd, mert a klór kiöli a hasznos bacikat.
2011. márc. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Remélem azért szétszeded...

A szivacsot kell használt aki vízben kinyomkodni, meg a motor fejét néha átnyomatni folyóvízzel.

A "büdös", az szubjektív dolog, de azért nem kéne, hogy nagyon szaga legyen. Lehet, valami más gond is van.

2011. márc. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 gfero ***** válasza:
ha büdös akkor gond van a túletetés miatt megnőtt az ammónia és nitritszint.szoktad hetente porszívózni az aljzatot.megfelelő a szűrőd az akvárium nagyságához?csak minőségi táppal etesd a halaid mert a rossz minőségű táplálék is szennyezi a vizet.
2011. márc. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

köszi a hasznos választ. (:

Nos most tervezem az akváriumot és a halakat. :dd

de régebben már voltak. a probléma a víz tisztasága volt. szürkés volt a víz akárhogy tisztítottam. de rájöttem mi volt a probléma. nem hagytam állni a vizet 1-2 napig és a szűrőt se jől tisztítottam. ezért kérek itt segítséget. (:

a halaknak semmi bajuk nem volt és egy új szerető otthonba kerültek. [:

kaja régebben ilyen színes volt és lemezes szerű. de ezt se fogom soha használi hanem maradok majd az élő tubifexnél és a szúnyoglárvánál.

de remélem még írtok ha van vmi fontos dolog. :D

2011. márc. 14. 12:01
 7/9 gfero ***** válasza:
mielőtt beleteszed a halakat az új akváriumba 1 hétig kel üresen járatni az akváriumot szűrővel együtt mert ennyi idő alatt szaporodnak el a hasznos baktériumok,lebontóbaktérium.az akváriumban hetente szoktak csinálni 30°-os részleges vízcserét úgy hogy az aljzatot is leporszívózod egy slagos porszívóval.a szivacsot elég 2-3 hetente kinyomkodni a vízcserénél abba a vízbe amit leszívtál folyó vízbe nem szabad mert a klór elpusztítja a letelepedett baktériumokat.részleges vízcserénél 1 napig pihentesd a vizet egy vödörbe és nem kell bele semmi vizelőkészítő szer.ha nem akarsz várni,pihentetni meg valamilyen kényes halad van a vízminőségre akkor vegyél tetra aqua safet más nem kell semmi csak növényi táp ami remélhetőleg minél több van benne.ha még érdekel valami írjál.
2011. márc. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 gfero ***** válasza:
fagyasztott eledelt meg jó minőségű tetra,sera,jbl lemezes tápot vegyél.a fagyasztottat ne olvaszd ki hanem vágjál le belőle egy akkora darabot amekkora kell.30 adag van 1 tálcában és kb.500 ft,
2011. márc. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

oké.

betartom a tanácsidat. (:

ha bármi gond lesz majd írok üzit még csak neked. [:

2011. márc. 14. 13:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!