Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tóban milyen aranyhalakat...

Tóban milyen aranyhalakat érdemes tartani?

Figyelt kérdés
2011. márc. 14. 00:33
 1/4 Platypus ***** válasza:
Csak olyan fajtákat, amiknek a teste nyújtott, áramvonalas, ezért erőteljes úszók. Általában a közönséges és az üstökösfarkú ilyen, néha nimfából is találni. Fátyolfarkúakat már csak úgy érdemes, ha akváriumban telelteted őket.
2011. márc. 14. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egyetértek Platypussal, és nem csak tóban, akváriumban is a természetes, hagyományos testformájú halakat szabad. A túltenyésztett ferde gerincűeknek nem fejlődnek ki rendesen a szerveik, a gömbölyű, osztott farkúak nem bírnak úszni, fogékonyak a betegségekre.

És legjobb, ha már tóból veszek halat, és nem kereskedésből.

2011. márc. 14. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
És még ott van a Subukiun aranyhal, a koi mintázatú.
2011. márc. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Aranykárászokat, az a legstrapabíróbb, vagy ezüstkárászt, az is ugyanaz.


Én nem raknék aranyhalat, most nem láttam egyet sem, lehet hogy meghaltak télen, de a kárászok ma reggel előjöttek, láttam egy nagyot meg vagy 20 kicsit.


Ha nagy a tó, akkor lehet koi pontyot is az szép színes.


Kínai razbórát is lehet kis tóba is, az picike.

Vörösszárnyú keszeget is lehet az is olyan strapabíró mint a kárász.


Törpeharcsát viszont semmiféleképp ne rakjál bele, az megeszi minden halnak az összes ikráját és soha nem látod mert az mindig alul bújkál, az iszapban.

2011. márc. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!