Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha aranyhalakat szeretnék...

Ha aranyhalakat szeretnék tartani kb 4-6dbot akkor mik kelenek hozá? Milyen méretű akvárium, milyen szűrővel? Melegitő kell hozzá?

Figyelt kérdés
2009. nov. 30. 21:10
 1/8 anonim ***** válasza:
29%
Hát mivel az aranyhalak nagyra nőnek igy minimum 100 literes aksi 5 db.ra de ha nem jol tudom valaki javitson! Vizmelegitő nem kell. Levegőztető az viszont igen. Hát mindenképpen münövényt szrezz be mert az igazit megrágják.. akváriumaljaztnak kisebb kavicsokat lehet venni zacskoba.. És más nemis kell nagyon.. Jah meg persze vmien kaja nekik legjobb szerintem a lemezes.
2009. nov. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És ha például nem aranyhalat hanem mollyt?
2009. nov. 30. 21:20
 3/8 anonim ***** válasza:
Most akkor mit akarsz tartani? Ne az döntse el,hogy mi kell hozzá... A műnövényt nem ajánlom, mert a műanyag alapból nem jó szerintem. Igazi növény, akkor is ha megrágják. Vízmelegítő,szűrő,levegőztető, kavics vagy homok és természetesen egy nagy akvárium.
2009. nov. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
69%
Aranyhalnak ennyinek én 200litert ajánlanél MIN.A lemezestápnál egy kicsit ütősebb kellene sztem:).Mollyt tarthatsz jóval kisebb akváriumban is.Guppit neont 20-30literben mollyt én 40alatt nam ajánlanék jó szívvel.Kezdőnek Guppy a legmegfelelőbb.Minden halhoz kellenek alapfelszerelések szűrő levegőztető stb(még ha megélnek egy ideig ezek nélkül is...)
2009. nov. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem 9 aranyhalam van 140 literesben és két algaevő,persze nem tavi aranyhalak,két nagy a többi közepes és kicsi még,levegőztető kell,fűteni nem kell a vizet,néha dobok be legyet v. tubi-t is nekik.
2009. nov. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem tartsál guppyt,kezdőknek megfelelő,igénytelen hal,szerintem pl nagyon szépek is mutatósak. Egy alap felszereltség hozzájuk is kell,erről nagyon sok anyagot találsz ha beirod google ba.. Viszont gyorsan szaporodnak,ezt nemtudom szeretnéd e,nekem sikerélmény volt és nagyon örültem a kishalaknak:-)))) Felneveltem vagy 5 generációt.
2009. nov. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Salx Narval ***** válasza:
A Mollykhoz kell fűtés és szűrő.Szeretik a jól növényesített akváriumot.6-7cm nagyságúra nő és a tágas medencéket kedveli.Igazából a 100literes aksi kellene neki is,de kevesebbel is beéri csak ne telepítsd túl.6db aranyhalnak én is 200litert ajánlanék,mellé persze tehetsz algázót, törpeharcsát.Kell egy jó szűrő, 3-4 mm átmérőjű kavics és erős szárú növények,fűteni nem kell.Igazából azt kellene tudni, hogy mekkora aksit tudsz vásárolni és van e pénzed berendezésre, akkor egy kicsit többet tudnánk mondani.A guppit én is jó ötletnek tartom, kezdő halnak.Az aranyhallal várnék a helyedben,elég sokat kell takarítani az akváriumát és nagyobb vízcseréket kell nála csinálni, mert gyors az anyagcseréje és hamar beszennyezi a vizet.
2009. dec. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Az aranyhalaknak nem kell vízmelegítő!! Hideg vízi hal.Nekem azt mondták olyan kaja kell ami elmerül mert az aljaztról esznek.
2010. jan. 31. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!