Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 192 literes akváriumhoz...

Egy 192 literes akváriumhoz elegendő a 6 mm-es üvegvastagság?

Figyelt kérdés
Az adatok: 192 L, méret: 80X40X60, 6mm-es üvegből, üvegtetővel és merevítéssel.
2011. márc. 14. 12:28
1 2
 1/16 gfero ***** válasza:
100%
nem elég.8 mm-es kellene.
2011. márc. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 todorervin válasza:
Semmikeppen sem!
2011. márc. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem lévő bölcs hozzászólóval. Szerintem sem. Nekem a 90 literes van 6-os üvegből az csak 30 cm magas, merevítéssel jó erős, de hát ez nem magas és így nincs nagy víznyomás benne.
2011. márc. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Akkor jól gondoltam, köszönöm a segítséget! Szerintetek mennyire éri meg jobban csináltatni, mint készen venni kereskedésből?
2011. márc. 14. 12:57
 5/16 gfero ***** válasza:
csináltatni olcsóbb a gyárinál a műanyag tető+ világítás ami felviszi az árat egy üvegtetővel olcsóbb de ez egész pénz meg ízlés kérdése...
2011. márc. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Szerintem megéri csináltatni, vagy akár használtan venni. Mert ugye ha karcos, azt látod, amúgy meg elromlani nem tud egy üvegkocka, nincs kockázati tényező :)

A tetőt is érdemes csináltatni, mert a gyári tetőkben nevetségesen alulméretezett a világítás, az ára viszont magas.

2011. márc. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Jaj, nem tudom, mostmár eléggé összezavarodtam. :)

Vetnétek erre 1 pillantást?

[link]

Őt néztem ki, ugyanis debreceni vagyok, és akkor már állványt is csináltatnék hozzá, de nem tudom mennyire profi a munkája.

Egy teljesen kezdőnek egyébként mennyire javasolt egy 100-150 literes akvárium?

2011. márc. 14. 13:44
 8/16 anonim ***** válasza:

Én ezt nem venném meg. Ez a merevítés annyit ér, mint halottnak a beöntés.

Előszöris 8-as üveg kéne, és (még ha nehezebb is úgy hátterezni) én még ahhoz is tetetnék keresztbe merevítőt.


Ha nincs keresztmerevítő, akkor mindenképpen kell a 8-as, körbemerevítve, úgy hogy a rövidebb, és hosszabb üveghez is hozzá legyen szilózva a merevítőüveg.


A tető megoldható sima üvegtetővel, lehet a világításhoz olyan armatúrát venni, amit csak simán ráteszel az üvegtetőre.

Ha igényesebbet akarsz, és jó vagy barkácsolásba, akkor lehet csinálni rétegelt lemezből, ill. bútorlapból, mindkettőnél gondosan ügyelve a teljes vízhatlanságra.

Így éri meg a legjobban, mert olyanra alakítod, amilyenre akarod.

Említetted az álványt, egy tanács: legyen legalább 6 lába, mindegyik külön állítható.


Egy kezdőnek jó a 100 liter, mégjobb a 150...

Ha a tetőbe épített világításod lesz, azt úgy kell összehozni, hogy (fénycsövek teljesítményével számolva)

ha 100 literes aki lesz, a világítás minimum 50 Watt legyen, ha 200 literes, akkor legalább 70 W.

Ettől csak felfelé térj el, különben csak szenvedni fogsz a növényekkel. Ez se túl sok fény, de a gyáriakban még ennyi sincs.

2011. márc. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Szerintem kérdezz rá, hogy 8-as üvegből mennyiért csinálná meg, érdemes még egy kicsit rákölteni, amúgy elég jó áron van. Szerintem ha már ennyi akváriumot csinált, biztosan nincs baj velük, megfelelő gyakorlat mellett nehéz elrontani. Majd átvételkor nézd meg, hogy mennyire szép, egyenletes a ragasztás, nincs-e valahol hiányosság, esetleg lepattanva egy sarok.


A másik kérdésedre válaszolva: Kezdőként sokkal érdemesebb ilyen nagy, 100-200 literes akváriumot venni, mint egy kisebbet. Sokkal kisebb így a hibalehetőség, könnyebben beáll az egyensúly. Viszont ilyen mérethez már kell egy külső és egy belső szűrő is, ami drágább, mint az aki: olyan 30 ezer forint. A világítás sem olcsó, az is 10 ezren felül van. Tehát csak akkor vágj bele, ha ezeket tudod vállalni. És vásárlás előtt mindenképpen olvass ki 1-2 ezzel foglalkozó könyvet, hogy tudd, mire számíthatsz.

2011. márc. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat! :) Nem ezek közül vennék, hanem készíttetnék vele mindenképpen, szóval egy olyan 150 literesre gondoltam 8 milis üvegből. Még annyi, hogy mivel enyhén szólva magával ragadott az akvakertészet, mindenképpen extra növényes akváriumot szeretnék, viszont ahogy olvasgattam ehhez nem ajánlott a belső szűrő. Vagy én emlékszem rosszul? :o Mindenesetre tudom, hogy meglehetősen bonyolult és költséges dolog, egy éven belül nem is biztos hogy meg tudom valósítani, de azért már számolgatok, tervezgetek és tájékozódom. :)
2011. márc. 14. 14:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!