Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért rohad a növényem másfél...

Miért rohad a növényem másfél nap után? :S

Figyelt kérdés
Erről van szó: [link] Minden feltétel megfelel az akváriumban, amit itt leír, mégis a telepítés után másfél nappal elkezdtek fonnyadni a levelei és mintha összeragadnának. Fura ezüstösen is fénylenek ezek a kis levelek. Nem tudom, hogy attól-e, hogy a betta néha rajta "ül", de látványosan fonnyadnak a levelek. A kereskedésben még semmi baja nem volt. :S Kapott vitamint is ültetéskor a gyökeréhez.
2011. márc. 14. 20:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Megvan az 1 watt/liter, jó minőségű világítás? Tehát pl. 50 literes akváriumra 50 watt? Tápozás, co2?

Ha nincs, nem csoda, hogy rohad, ez az egyik legigényesebb akváriumi növény.

2011. márc. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nem a táp az amire ennek szüksége van, hanem az irreállisan sok fényre. Olyan sok fény kell neki hogy szép legyen, amilyen fényen a többi növény már majdnem hogy kiég :)


Add nekem, adok helyette anubias nana-t.

Nálam tök jól megvan ugyanez, de 1 watt / liter fény kell hozzá.

2011. márc. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hány wattos, mivel szettben vettem az akváriumot, volt hozzá tető fénycsővel.(papíron nem írja sehol) 25 literes az akvárium.


2.: Szívesen neked adnám, de csak ha Szegedi vagy. :D

2011. márc. 14. 20:54
 4/12 A kérdező kommentje:
Jaj még annyi, hogy co2 és táp is van persze, többi növény miatt is kell. :)
2011. márc. 14. 20:55
 5/12 A kérdező kommentje:
Na meg van, 15 wattos a fénycső. :)
2011. márc. 14. 20:57
 6/12 Platypus ***** válasza:

Gondolom gyökértápra gondoltál, a növényeknek nem kell vitamin. Autotróf élőlények, azaz tökéletesen megélnek fényen és szervetlen tápanyagokon. Ahogy a többiek is írták, a fénnyel lesz a gond, ez az egyik leginkább fényigényes növény. Milyen teljesítményű a világításod mekkora akváriumra?


Előző: Azért az Anubiasért én is licitálnék, egy fokkal érdekesebb növényeket tudok ajánlani, mint egy félig döglött Cabomba :)

2011. márc. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Leírtam fent a teljesítményt. :) Amúgy most ideges vagyok, mert direkt mondtam az eladónak, hogy alacsony fényigényűt kérek. Erre hogy: Mert? Nincs lámpád? De van b.... :D Pedig jól tájékozott halak, meg ilyenek ügyében, de úgy látszik a növényekhez nem ért.... Most már kinyomtatok mindent és úgy választok.
2011. márc. 14. 21:08
 8/12 Platypus ***** válasza:

Bocs, egyszerre írtuk. Kevés az a 15 w a hínároknak. Az eladók sokszor ítélik meg tévesen ezt a növényt, mert ez az egyik legolcsóbb, ami kapható. Mert tóban, telibekapott napfényen szaporodik mint a dudva. Akváriumban viszont nehéz életben tartani. Érdekes módon, ha kap egy kis napfényt, akkor már egyáltalán nem viselkedik olyan fényigényesen.

Néhány növény, amivel érdemesebb próbálkoznod: Bacopa, Ceratopteris, Hygrophila, Microsorum 'Widelov' esetleg még Rotala.

2011. márc. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Platypus: Köszönöm, keresni fogom ezeket. :)
2011. márc. 14. 21:32
 10/12 anonim ***** válasza:
Én Pesten az Oktogonnál lakom, Platypus nekem ok. Mit adnál?
2011. márc. 14. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!