Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A hímek megférnek egymás mellett?

A hímek megférnek egymás mellett?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem hogy pl. a hím szivárványos guppik (csak azok) megférnek egymás mellett nőstények nélkül?

És mik a feltételei egy sz. guppi számára?


2011. márc. 15. 10:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Miért ne férnének meg? Úgy szokták őket tartani, ha nem szeretnének szaporulatot. Ha szeretnél ilyet tartani, akkor kell hozzá egy minimum 30 literes akvárium, amiben 24-25 C° van.
2011. márc. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
Én sohase hallottam semmi különlegeset a guppikkal kapcsolatban. Annyit tudok, hogy elpusztítja a maláriát és más betegségeket okozó lárvákat. Nekem is voltak guppijaim és nem volt velük baj. Lehet hogy össze kevered a sziámi harcoshallal, ott van ilyen elővigyázatosság,a halak nemére nézve. Remélem segítettem.
2011. márc. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

köszönöm. (:

azért kérdeztem mert akk így szeretném tartani majd a kis jövevényeimet anélkül h szaporodnának. :DD

és a guppinak vízinövényből milyen fajta jó? bármilyen?

vagy ami a tipikus keresdekésekbe kapható amik elvannak ültetve egy kis "kosárba"

2011. márc. 15. 10:52
 4/15 A kérdező kommentje:
a bettával kapcsolatban azt tudom h 2 hím nem tűri meg egymást. [:
2011. márc. 15. 10:53
 5/15 anonim válasza:
0%
Szerintem bármelyik növény jó, ahogy mondod, amelyik kosárban van :) Van aki belerakja a kavicsokba, de hagyhatod a kosárba, nálam is így van már jó ideje.
2011. márc. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

A hím guppik megférnek egymással, 30 literre maximum 5 halat tegyél, 50 literre már mehet 10.

Növényekből számukra mindegy, hogy mit teszel, ez a világításodtól függ.

diszhal.infon megtalálod a növények igényit, 0,3 watt/liter a gyenge, 0,5 a közepes, 0,75 az erős, 1 pedig az intenzív fény. Tehát, ha egy 30 literes akváriumra van 10 watt fényed, az a gyenge, 15 watt a közepes és így tovább.

2011. márc. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
A kosárból ki kell venni, mert az ásványgyapotban lehetnek mérgező anyagok és gátolják a növény fejlődését... Csak a szállítás miatt van abban a növény, hogy ne törjön a gyökere. Abban hagyni TILOS! :( Ez kb olyan, mintha a halak szállítózacskóját kilyukasztgatnád és rajta hagynád a halon.
2011. márc. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

bereek


Lehet, viszont én nem szoktam mert párzási időszakban kiharaphatják egymás fátyolos farkát.A tartásához 22-27°C a szükséges.Különösebb elvárása nincs viszont ha úgy bánunk vele mint egy kényesebb fajjal azt meghálálja.A víz ph 7 ,a keménység 8-12 nk°.Viszont érdemes nekik változatos étrendet ajánlani pl. tubifex és más élő eleség.

2011. márc. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

bereek


Szerintem érdemes keményebb vagy bőrszerű tapintású levelű növényt venni mert a puhább levelűeket igen szépen meg tudják rágcsálni.

2011. márc. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

rengeteg hasznos választ kaptam. (:

eldöntöttem sz. guppit tartok. :DD

és hogyan kell elültetni a vízi növényeket?

a talaj már meg van de színes kavics. persze sötét színű (lilás) kell gondolom vmiféle táp nehogy elrohadjon vagy stb.

a halakkal kapcsolatban már kezdek "profi" lenni. [:

de a növényekkel kapcsolatban remélem még tudtok segítséget nyújtani. :D

2011. márc. 15. 11:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!