Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 92 literes akváriumba jók...

92 literes akváriumba jók ezek a halak?

Figyelt kérdés

Kezdő vagyok, és igyekeztem utánaolvasgatni, és számolgatni hogy jó-e ez így, de érdekelne nagyon hogy a tapasztaltak szerint ez megfelelő-e.


A halak:


6 ékfoltos razbóra

10 neonhal

3 páncélosharcsa

3 baltahasú lazac

+ 1 red cherry garnéla


Tudom hogy illene guppit tenni bele, de félek hogy nagyon elszaporodnának. Bármilyen tanácsot szívesen fogadok. Pl a baltahasút abszolút nem tudom hogy lehet-e neonnal és razbórával tartani. Érdekelne hogy mi helyett mit tennétek bele, és mennyit. És ha szerintetek mégis kellene guppit tartani mondjuk a baltahasú helyett, akkor a nemek eloszlása hogy alakuljon?

Írhattok teljesen más halakkal is ötleteket, csak kérlek hogy darabszámmal együtt, az akvárium méretéhez viszonyítva.

Előre is köszönöm a segítséget.


2011. márc. 15. 23:09
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Szia!

Ez az utolsó összeállítás teljesen jó, nem lesz problémád semmivel. Nincs benne kivetni való.

2011. márc. 16. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm :)Akkor ez lesz a befutó.Különösen örülök hogy te adtad rá áldásod. Köszi mégegyszer!
2011. márc. 16. 08:48
 13/20 gfero ***** válasza:
ha nincs 1 nőstény se közöttük akkor nem bántsák egymást jó az összeállítás de még törpe szívóharcsából ha akarsz tehetsz még 2-3 darabot
2011. márc. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm szépen.
2011. márc. 16. 08:50
 15/20 A kérdező kommentje:
Még abban is kérnék segítséget hogy milyen tápok azok, amik elengedhetetlenek hogy mindenki jóllakjon. Előre is köszi
2011. márc. 16. 08:54
 16/20 gfero ***** válasza:
fagyasztott eledel 1 tálcában 30 adag és kiegészítésként tetra,sera,jbl lemezes.
2011. márc. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

A törpe szívóharcsáknak mindenképpen kell fa, gyökér az akváriumba. Ha csak egy kis darabot is, de vegyél.

Imádják a forrázott zöldségeket: uborka, répa, spenót, saláta, borsó, kukorica, tök, bármit, csak puha legyen. Létezik számukra Sera wels chips vagy spirulina tabletta, azt is érdemes venni.

A többieknek jó a fagyasztott szúnyoglárva, artemia, cyclops. A guppik szintén szeretik a zöldségeket, főleg a főtt, reszelt spenótot, de a szívóharcsák kajájából is csípkednek majd.

Lemezeseket én nagyon ritkán adok, minden megvan a fagyiban, ami kell. Esetleg ha nagyon lusta vagyok, hetente egyszer kapnak Sera vipant.


Majdn agyon vigyázz a vízminőségre, a kajamaradékokat ki kell venni 2-3 óra után. Legyen jó a szűrés, mondjuk 600 liter/óra már megfelelő, és nem aradjon el a heti 20-30 liter vízcsere. Vagy pedig, ha megteheted, gondolkozhatsz külső szűrőn is.

2011. márc. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ. Most megint elkezdtem agyalni a garnélán. Ha harcsa helyett garnélát vennék az teljesen hülye ötlet lenne? Nem szeretném ha bántanák őket, szóval ha lehetetlen küldetés, akkor elvetem.
2011. márc. 16. 09:35
 19/20 Platypus ***** válasza:
Az Amano, legyező vagy a pinokkió garnéla már elég nagyra nő, hogy ne legyen veszélyben. Ezek a fajok nem szaporodnak édesvízben ellentétben a red cherryvel. Arra vigyázz, nehogy üveggarnélát sózzanak rád, mert az egy halgyilkos. Jó algázók, de érzékenyek a vízminőségre. Szerintem egy kicsit sok halat szeretnél, hogy ezt egyszerű legyen fenntartani.
2011. márc. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Rendben. Nagyon szépen köszönöm. Maradok a harcsánál.
2011. márc. 16. 12:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!