Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Minden kő mehet az aksiba ami...

Minden kő mehet az aksiba ami kiállja az "ecet tesztet"?

Figyelt kérdés
Tehát ami nem pezseg ecet hatására, legyen az sóder vagy bármi, az mehet az akváriumba? Csak előtte ki kell főzni és megmosni alaposan?
2011. márc. 17. 21:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
60%

Ecet 20%-os legyen, de jobb lenne a sósav, ecet gyengébb sokkal.

Kifőzni pedig nem kell, csak kis adagonként lavórban vagy 15x átmosni.

2011. márc. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
Gyakorlatban tudom, ökörség savazni a követ! Minek? A korálnak, kagylónak, cseppkőnek ect. milyen a kémiai összetétele? Hát mész! A mész pedig lúgos, a sav pedig bugyborékolva kezdi közömbösíteni! Ha a fény optimális, akkor sem zöldülni, se barnulni, tehát algásodni nem fog.
2011. márc. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 gfero ***** válasza:
100%
utolsó nem értem miről beszélsz.azért szokták csinálni a savpróbát mert vannak olyan hallak amik a lágy savas vizet szeretik ha te beraksz egy mészkövet,kagylót az keményíti a vizet amitől ezek a halak megbetegszenek majd megdöglenek.a sügerek meg a tengeri halaknál persze hogy lehet mivel azok a lúgos vizet szeretik
2011. márc. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Istenem, második...inkább meg se szólaltál volna. :D
2011. márc. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Nem!

Előszöris az ecet nem valami erős, én sósavval tesztelem.

Ezen kívül lehetnek benne fémeket tartalmazó részek, ez szabad szemmel is látszik, mert rozsda színű. Ilyen se ajánlatos az akiba.

Az is számít, honnan van a kő. Sinek között pl. nagyon jó kis bazalt van, de a sinrül beleivódik a vas, meg nem kell bemutatni, milyen más szennyeződések is érik azokat a köveket.

Aljzat választásnál pedig az is szempont, (szemcseméreten és színen kívül) hogy milyen a szemcse alakja, mert aljzatlakó/turkáló halakhoz csak tompa szélűeket rakhatsz.

(zúzalék tehát nem a legjobb, mert elég éles)

2011. márc. 18. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
* sínről XD
2011. márc. 18. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :) Nem aljzatról beszéltem hanem nagyobb "dísz" kövekről. Csak mert akad itthon pár különlegesség és ha másra nem is de arra jó hogy mohát tekerjek rá. :D Csak nem biztos h be lehet tenni.. Sódert lehet rakni az aksiba? Mármint ami ilyen nagyobb darab kő?!
2011. márc. 18. 05:13
 8/15 anonim ***** válasza:
Sódert lehet, igen.
2011. márc. 18. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Platypus ***** válasza:
100%
Az ecet nem a legbiztosabb teszt, de mindenkinél van otthon. A egyes meszes kövek olyan gyengén oldódnak benne, hogy a pezsgés nem érzékelhető. A sósav biztosabb eredményt ad. A sóderben található sima felszínű, enyhén áttetsző kavicsok kvarcból vannak, azok teljesen jók akváriumba. Néha maga a sóder is pezseg, de egy alapos savazás után használhatóvá tehető.
2011. márc. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Most az jutott eszembe, hogy nekem van olyan kövem amiben ilyen rozsdás csíkok vannak, mintha vas lenne. Az már ránézésre is rossz a halaknak, pedig a vas nem biztos hogy pezseg :)


Aztán van egy kis darab sötétzöld kövem is, az jól néz ki, de azt se tudom mi az, azt már raktam akváriumba régen és nem volt baj belőle.


Meg ami ilyen kristályos szerű és tök jól néz ki, az szerintem mindegyik rossz akváriumba :)

2011. márc. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!