Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Miért kell ecet a szilvalekvár...

Miért kell ecet a szilvalekvárhoz (főzéséhez)?

Figyelt kérdés
Csak úgy kíváncsiságból... :P
2011. okt. 8. 20:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, én még sosem raktam bele, és mégis jó szokott lenni.
2011. okt. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Az a szilvalekvár sütéséhez kell! Felénk, legalábbis nagymamám úgy csinálja a szilvalekvárt, hogy kimagozza a szilvát, felezi, és ecettel kikent tepsiben beteszi a sütőbe. Nem kell kavarni, úgy sül magától lekvárnak meg. Az ecet azért kell, hogy ne égjen le, az ízén nem érzik!

2011. okt. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszii! :D
2011. okt. 8. 20:52
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

főzéséhez is


azért, hogy ne ragadjon le a keverés nélküli szilvalekvár


jó alaposan kimosott edényt öblítsd ki 20 %-os ecettel, az sem baj, ha marad az alján - rakj bele mag nélkül szilvát, és a lehető legalacsonyabb fokozaton (gáztűzhely esetén lángelosztó is kell) - főzd néhány órán át, anélkül, hogy megkevernéd - az állagán látni fogod, mikor jó


nem kell bele cukor!!!!!!!!


a tartósságáról nem tudok nyilatkozni, de elvileg dunsztolva nem kell hozzá tartósítószer - nálunk sosem érte még meg a lefőzött mennyiség, hogy üvegbe és a spájzba kerüljön, napok alatt elfogyott :D

2011. okt. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
akkor biztos nagyon finom :DDD
2011. okt. 8. 21:17
 6/6 anonim ***** válasza:
A kész szilvalekvár ha kihül a teteje beszárad és ezért nem kell tartosítószer bele, mert így lezáródik és nem romlik. Régen kis cserép köcsögökben tartották és nem romlott meg.
2011. okt. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!