Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Zavarosodik a víz! Van valamil...

Zavarosodik a víz! Van valamilyen hasznos ötletetek?

Figyelt kérdés

Tehát adott egy 160 literes akvárium. Éjjel a belső szűrő megy, mert halkabb, nappal a külső. A homok kereskedésből van, a növények és dekortárgyak szintén. Van benne 2 xipho, 2 gurámi, 2 rojtosszájú, vannak még dániók, neonok, díszmárnák, algaevők és házmesterek.


Kicserélem a vizet, átmosom az aljzatot, lemosok minden növényt és dekort, kitisztítom a szűrőket, mégis kb egy hét múlva már zavaros a víz. A szűrők rendszeresen vannak tisztítva természetesen. A világítás is megfelelő és a víz hőmérséklete is szinten van tartva.

Próbáltam már aljzattisztítót, tablettákat, stb, de nekem sose "akváriumos" a vizem. Mit tudnék még tenni? Már kifogytam az ötletekből és a neten se találok már semmi hasznosat.


2011. márc. 18. 14:13
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Őszintén ami bírja, pl az aljzat, savazd ki (háztartási sósav), aztán többször öblítsd tisztára. Én, amikor csináltam, Sera Aquatan nevezetű fertőtlenítő folyadékot használtam
2011. márc. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Aquatant minden vízcserénél használok, mert a csapi víz nem igazán alkalmas.
2011. márc. 18. 14:25
 3/20 anonim ***** válasza:
66%
Jajj... Ha kikapcsolod a szűrőket, főleg a külsőt, aminek a biológiai szűrés lenne a lényege, bedöglik az összes baktérium, amit utána szépen visszanyomsz a vízbe... Ráadásul így a feladatát sem tudja elvégezni, hiszen a halak által termelt koszt sem tudja bontani. Szűrőket SOHA NEM KAPCSOLUNK KI, maximum 5-10 percre az etetés idejére. És a külső szűrőt elég fél évente-évente tisztítani, akkor sem alaposan...
2011. márc. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Ahhhha...


Akkor viszont sose lesz normális vizem, mert éjszakára túl hangos a külső. Na mindegy, legalább az okát tudom :)

Köszi!

2011. márc. 18. 14:30
 5/20 anonim ***** válasza:
49%
Nem lenne szabad hangosnak lennie, talán valami baja van... Azt viszont ne csináld, hogy ki-be kapcsolgatod, akkor már ne használd egyáltalán, többet árt, mint használ. Viszont külső szűrő nélkül max. 2 hetente csinálnod kell egy 30%-os vízcserét, az meg nem kis munka ekkora akváriumnál. De ha egyiket sem teszed meg (tehát külső szűrő vagy vízcsere), akkor hamarosan kipusztulnak a halaid. Nem egyszerre, nem gyorsan, de egyesével szépen lassan elhullanak.
2011. márc. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 Frontosa ***** válasza:
49%

Ne csodálkozz ha zavaros a vized, mikor te magad teszed azzá azzal, hogy folyamatosan bedöglött szennyeződéssel (halott bacik) pumpálod tele. A szűrőket nem szabad kikapcsolni, azok tartják tisztán.

Nem tudom milyen külső szűrőd van, de nekem ami eddig volt, mind hangtalan volt.

Ha esőztetőt használsz, rakd a vízszint alá, bőven elég ha csak fodrozódik a vízfelszin, cserébe egy szinte hangtalan szűrőt kapsz.

Ha maga a szűrő lenne hangos, akkor meg rakj alá valami puha szigetelő anyagot, nekem pl. egy hungarocell lapon van, az felfogja a rezgéseket.


Üdv,

2011. márc. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Nem a gép hangos, hanem ahogy csobog a víz :)

Ilyen oldalra felakasztósom van.


Amúgy már két és fél éve tart ez az állapot és egy se pusztult el. Nem védem magam, mert tudom h nem megfelelő, de semmi baja a halaimnak.

2011. márc. 18. 14:39
 8/20 A kérdező kommentje:

Na ez a külső:

[link]

2011. márc. 18. 14:42
 9/20 anonim ***** válasza:
66%

Ó, hát persze, hogy hangos, ha magasról csobog a víz. Ragassz oda egy kis plexi lapot terelőnek, hogy simán csak belefollyon és ne essen, akkor semmi hangja nem lesz. Vagy tegyél oda egy darab perlonvattát, amin átfolyik a víz és szintén nem csobog. Egy ilyen apróság megoldására nem igaz, hogy másfél évet kellett várnod, azért vagy ember, hogy használd az eszed...

Az meg, hogy életben vannak a halaid, egyedül az akvárium méretének köszönhető, no meg a növényeknek.

2011. márc. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Mielőtt még lehülyéznél, próbáltam. Csakhogy, akkor meg pipáltak a halak, ergo nem jutott be elég oxigén.


Mindegy, köszi a válaszokat, továbbra nem óhajtok ezzel foglalkozni, ha eddig jó volt, ezután is az lesz.

2011. márc. 18. 15:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!