Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Zavarosodik a víz! Van valamil...

Zavarosodik a víz! Van valamilyen hasznos ötletetek?

Figyelt kérdés

Tehát adott egy 160 literes akvárium. Éjjel a belső szűrő megy, mert halkabb, nappal a külső. A homok kereskedésből van, a növények és dekortárgyak szintén. Van benne 2 xipho, 2 gurámi, 2 rojtosszájú, vannak még dániók, neonok, díszmárnák, algaevők és házmesterek.


Kicserélem a vizet, átmosom az aljzatot, lemosok minden növényt és dekort, kitisztítom a szűrőket, mégis kb egy hét múlva már zavaros a víz. A szűrők rendszeresen vannak tisztítva természetesen. A világítás is megfelelő és a víz hőmérséklete is szinten van tartva.

Próbáltam már aljzattisztítót, tablettákat, stb, de nekem sose "akváriumos" a vizem. Mit tudnék még tenni? Már kifogytam az ötletekből és a neten se találok már semmi hasznosat.


2011. márc. 18. 14:13
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Ahá... Feltettél egy kérdést, de már meg vagy sértődve a válaszon...
2011. márc. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

ez nem jó.. nagyon nem. Sztem csak a belső szűrőt hagyd üzembe, viszont azt ne kapcsold ki soha. A víz tisztaságához a szűrőben lévő bacikúltúra nagyon fontos. Az, hogy ez a szivacsodban éljen, a szűrő kell folyamatosan működjön. Ha valamelyiket kikapcsolod éjszakára v nappalra, azokban ezek a baktériumok kihalnak és inkább szennyezik a vizet, mint tisztítsák, sőt a halaknak sem egészséges.

Szerintem inkább megéri ez, meg hogy gyakrabban cseréld a vizet, minthogy legyen egy ronda akváriumod :)

2011. márc. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Eddig jó volt??!!

Az, hogy a rothadó végtermékeikben fuldokolnak a halak?

Nem "óhajtasz" vele foglalkozni??!!

Persze, semmi gond. Általában azért tartanak állatot az emberek hgy legyen mit kínozni, ez tök normális...

2011. márc. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
18:30 enyje, nem kell mindjárt felkapni a vizet. Az illető csak egy kérdést írt ki, mert nem tudja miért zavarosodik a víz. gondolom mostmár tesz érte valamit..
2011. márc. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
ám meg a halak nem pusztulnak el tőle, de megrövidítheti az életüket. pl ha jól tartasz egy aranyhalat 20 évig él, ha nem, akkor kettőig.. van külömbség, de kívül nem látszik rajta semmi
2011. márc. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

A válasz írója 70%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 20:17


Ejnye!

Nem olvastsd, a 15:49-es kommentjét? " továbbra nem óhajtok ezzel foglalkozni, ha eddig jó volt, ezután is az lesz."

Esze ágában sincs tenni ellene.


És mi az, hogy "mert nem tudja miért zavarosodik a víz" ?


Ez egy nagyon alapvető dolog, szinte az akvarisztika alapja. Ezzel kellene kezdeni, hogyan tart így állatot?!

Mint ha venne egy kutyát, és nem adna neki enni.


A legdurvább az egészben, hogy olyan deformált értékrendű elb@szott országban élünk, hogy még nekem mondod, hogy ejnye...

Szégyelld magad!

2011. márc. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

"a halak nem pusztulnak el tőle"


Simán elpusztulhatnak ettől. Ammónia, nitritmérgezés!

2011. márc. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

20:29-es! Érdekes, ha ez az alap, akkor miért nem adta egyből ezt a tanácsot senki se? Voltam jópár halas oldalon, különböző akvarisztikákban, de senki se mondta...Fura, nem?


Amúgy meg visszaraktam a lapot, amitől nem csobog a víz, a halak továbbra is pipálnak. Szóval szépen megfulladnak. Most jobb szerinted?

2011. márc. 19. 12:05
 19/20 A kérdező kommentje:
Az meg azért vicces, h egy ekkora szűrő-levegőztetphöz még egy belős levegőztetőt is be kell raknom....
2011. márc. 19. 12:06
 20/20 anonim ***** válasza:

"ha ez az alap, akkor miért nem adta egyből ezt a tanácsot senki se?"


Ha máshol is elmondtad, hogy fél napokra kikapcsolod a szűrődet, akkor nagyon rossz emberekbe futottál bele. Látod, itt rögtön az első válaszolók rögtön ezzel kezdték, és a direkt az akvarisztikával foglalkozó fórumokon bőven akadnak hozzáértő emberek.

Más kérdés, hogy a legalapvetőbb kérdésekkel önerőből is illendő tisztában lenni, mielőtt bármilyen hobbiba kezdel, de ez már a múlt.


Előszöris itt egy link:

[link]


Megoldásként pedig megpróbálhatnád mindkét szűrőt állandóan üzemeltetni. Fenntartásban nem hiszem, hogy nagy költségekkel járna, mert annyira nem fogyasztanak sokat ezek a gépek. (fűtés, világítás sokkal több)

"Túlszűrni" úgy sem lehet a vizet, úgyhogy ez sem probléma.

A külső akasztósat használhatnád mindenféle töltetekkel, szivacs, porózus kerámia gyűrű, (siporax) néha tehetsz bele jó minőségű aktív szenet, ill. nitrát megkötő műgyantát.

Utóbbi,( Szat Clear Water )azon kívül, hogy segít alacsony szinten tartani a nitrátot, nagyban hozzájárul az optikailag is tiszta vízhez. Túlzásba vitt használatával viszont tönkre teheted a növényeket, és ez az aktív szénre is igaz.


A belső szűrőt meg tudod úgy használni, hogy toljon az akiba levegőt, ill. ha zavar a buborék, akkor ha a kifolyó vizet úgy állítod, hogy kicsit felfelé nyomuljon, és erősen fodrozza a felszínt, úgy elég O2 oldódik be.


Mondjuk az egy újabb paradoxon, hogy eddig éjszakára használtad a belsőt, és elég volt az oxigé. Pedig éjszaka ugye több O2-re van szükség, hiszen sötétben nem fotoszintetizálnak a növények... de már nem érdekes.


A lényeg, hogy a szűrő közegek mosását ne vidd túlzásba, az a jó ha "leiszaposodik".

A vízcserék legyenek rendszeresek, a túletetést kerüld, és kis türelemmel le fog tisztulni a víz.

2011. márc. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!