Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vajon a halak megismerik a...

Doruss kérdése:

Vajon a halak megismerik a gazdájukat? Ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Mikor bedugom a kezem az akváriumba, a halaim (leginkább a guppik, a neonok túl félénkek) odagyűlnek a kezemhez, az ujjaim közt bújkálna, a tenyerembe úsznak... ki is tudom simán fogni őket a kezemmel. És rágcsálni is szokták az ujjaimat. Viszont ha egy idegen nyúl be az akváriumba, akkor jóformán nem is csinálnak semmit. Néha odamennek hozzá, de nem csinálják azt, amit nekem. Vajon megismernek?
2011. márc. 19. 14:54
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

A halak memóriája jó, ez már bizonyított:

[link]

[link]

Az is biztos, hogy a kajásdobozt megismerik. Egy példa: Unokatesóm egy szőke lány, így a sügérei nem félnek azoktól, akik hasonló termetűek és egyenes szűke hajúak. Mikor engem láttak először, mind elbújt, mert egy magasabb, bozontos barna hajú srác vagyok.

Viszont nem hiszem, hogy gazdiként tekintenek rá, egyszerűen reagálnak a környezetre, megszokják a dolgokat.

2011. márc. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 NRichárd ***** válasza:
Az én halaim is megjegyezték már ha az akvárium melletti polcon turkálok akkor kaja jön :D
2011. márc. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
az én bettám is megismer :) pl. amikor a fekete púderestükröt megmutatom neki (azzal szoktam tükrözni) felmereszti a kopoltyúját :)
2011. márc. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Az alapvetően hülyeség hogy 3 mp-s a memójuk.

Amúgy énis valami olyasmire következtettem, hogy leginkább a kaja miatt ismernek fel, vagyis a "kenyéradót" látják bennem. :) De amúgy memójuk tényleg van, mert régebben volt egy növényem, ami ellepte a vízfelszínt, ezért mindig az egyik sarokba szórtam, hogy ne menjen be a növények közé. Ez a szokás megmaradt, és etetésnél mindig a sarokba jönnek. És amúgy általában este 9 körül kapnak enni, és olyankor mikor még oda se mentem, látom messzebbről, hogy ott kerigenek kajára várva. Az időérzékük sose csal, óra nélkül is megállapítom, hogy van-e már kilenc. :)

Egyébként arra lennék még kíváncsi, hogy vajon éreznek a vízben szagokat?

Köszönöm a válaszokat!

2011. márc. 19. 19:39
 15/19 Brigi ^^ ***** válasza:
100%
...Nóri, ha tükröt teszel elé, akkor nem téged ismer fel, hanem saját magát, akiről azt hiszi, hogy egy másik hal, így támadópózt vesz fel, ezért feszíti ki az úszóit... szóval NEM TÉGED ismer fel.
2011. márc. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Ez a story nem is olyan rég történt nálam. A barátnőm jegyezte meg nem is olyan rég mikor nálam volt, hogy a halaim "hozzám" akarnak uszni, hozzá pedig nem. Ugy gondoltam én is, hogy ááá,ilyen nem lehet, biztosan nem az van, hogy megismernek,csak véletlen. Aztán próbálgattuk : először én mentem az akvárium közelébe,mind odagyűltek a hozzám legközelebbi pontjához az akváriumnak. Aztán mgpróbáltuk, hogy mit csinálnak ha a barátnőm megy oda. Neki nem nagyon mentek közel, csak ugy elvétve uszkált oda pár hal. Aztán megint én mentem oda, és megint egymás hegyén-hátán voltak. Nagyon érdekes volt, én se hittem el, de ugy tűnik igaz, a halak megismerik a gazdit. Tök édik :)
2011. márc. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Amúgy Brigi^^, szerintem ...Nóri úgy gondolta, hogy még csukva rakja oda a tükröt, és azt felismeri.

Amúgy utcsó válaszoló, nagyon érdekes! :) akkor mégsem olyan hülyék a halak ahogy sokan gondolják.

2011. márc. 19. 21:45
 18/19 anonim ***** válasza:
igen, úgy gondoltam
2011. márc. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Igen, éreznek szagokat. Az anci például másodpercek alatt megtalálja a zöldségeket, bárhova dobom. A garnélák is mind összegyűlnek, ha kaja van.
2011. márc. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!