Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lehet hogy megszokta a fényt?

Lehet hogy megszokta a fényt?

Figyelt kérdés

Az akváriumom 50 literes és 15W-os világításom van.Tudom hogy ez a világítás kevés mégis raktam bele Anubias-t (tudom hogy nem kell neki sok fény) és Vallisneria-t (aminek tudtommal erős világításra van szüksége).Az első napokban a Vallisneria levelei elszíneződtek és szakadtak voltak majd leváltak,arra gondoltam pusztulni kezd.De mégis benne hagytam az akváriumba.

Már eltelt 2 hónap a növény nagyon gyorsan nő,hetente veszek észre új hajtásokat,a leveleket gyakran meg kell nyesnem!

Lehetséges hogy megszokta a gyenge világítást vagy talán elég ennyi világítás ezeknek a növényeknek?


2011. márc. 19. 18:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Vallisneriát egyszer nagyon régen vettem, talán csak azért mert épp nagyon olcsó volt, és 1db 18Wattos neon volt a 90 literes akváriumom fölött, hát bírta egy darabig, aztán eltelt úgy 2-3 hónap és szép lassan a gyökerétől kezdve az összes levele megbarnult, végül kidobtam. Nem tápoztam, csak kavicsba volt beásva a gyökere.
2011. márc. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 balazs20110110 ***** válasza:
Nekem 54L-es akváriumban 15W világítással nagyon jól el van,fejlődik és pompázik:)
2011. márc. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A Vali tűrőképessége tág határok között mozog.

Az erős fény a maximális fejlődéséhez kell, de ha kevesebb a fény, és az összhangban van a tápozással és a CO2-vel, akkor egészséges, és fejlődőképes marad.

(Kevés fénynél a tápozást jobbára megoldják a halak, és külön co2-t sem kell adagolni)

Szóval nem a kevesebb fényt szokta meg, hanem az átültetés viselte meg, de utánna észhez tért.

Ha most is fejlődik, akkor már biztos, hogy életben marad, mert 2 hónap alatt a kezdeti tartalékait is felélte.

2011. márc. 20. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!