Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen fajta növény ez?

Milyen fajta növény ez?

Figyelt kérdés

[link]

Jó neki a "sárga" fény? Nem neoncsövem van, hanem 2x25 w-os lámpám az akvárium fölé szerelve.


2011. márc. 20. 14:35
 1/4 Platypus ***** válasza:
Valamelyik Ludwigia faj. A sárga fény egyetlen növénynek se jó, és ha a lámpád hagyományos égős, akkor a fényereje is töredéke a fénycsőnek ugyanolyan teljesítmény mellett, viszont nagyon felfűti a vizet. Ha hagyományos foglalat van a lámpában, akkor vásárolj bele kompakt fénycsövet, létezik szimpla becsavarós foglalattal is.
2011. márc. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

[link]

[link]

Igy néz ki a lámpa (alulnézet). Pici égők vannak benne.

2011. márc. 20. 14:54
 3/4 Platypus ***** válasza:
Szerintem ez a lámpa felejtős, ha fényigényes növényeket szeretnél, mint a Ludwigia. Ugyanilyen égők vannak a csillárunkban, a teljesítményéhez képest nem ad valami sok fényt, és nincs választási lehetőség, ami a színhőmérsékletet illeti. Vagy mondj le erről a növényről, és vegyél Anubiast meg gömbalgát, vagy vegyél valami fénycsöves lámpát.
2011. márc. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Már ugyis tervben volt hogy csináltatok uj világítást, de most majd akkor megsürgetem. Csak megkapjam a fizetést :). Sztem 2 hétem belül meglesz az uj megvilágítás, csak nem tudom, milyen erősségű neon menjen bele? Anubiasom van, ludvigia, jávai moha, meg szeretnék még vallisneriát bele, meg gömbmohát.
2011. márc. 20. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!