Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lehet e rendes kinti növényt...

Lehet e rendes kinti növényt tenni akváriumba? Tudom hogy valamiért nem birják, de pontosan miért?

Figyelt kérdés
2011. márc. 21. 14:41
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem, és azért nem, mert ők arra vannak kifejlődve, hogy a légkőrből tudják felvenni a CO2-t, nem a vízből.
2011. márc. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszi.de ha nyomatok co2-t a vizbe és pár levele kiérne a vizből akkorse birná ki?
2011. márc. 21. 14:55
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem... A szárazföldi növények megfulladnak és elrohadnak a víz alatt... Van néhány mocsári, ami egy darabig bírja, de néhány hétnél többet azok sem. De miért nem jók neked a vízi növények?
2011. márc. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
jók és van is vizinövényeim,csak most kint mászkáltam és megtetszett egy kinti növény és beleakartam volna rakni:D
2011. márc. 21. 15:03
 5/10 anonim ***** válasza:
Rakd mellé, mögé, rá :)
2011. márc. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
:D köszi a segitséget azért
2011. márc. 21. 15:26
 7/10 Platypus ***** válasza:
Sok szobanövényt lehet úgy nevelni, hogy a gyökere bent van az akváriumban, a levele meg kint, például egy kilógó faághoz rögzítve. Például a pletykák, Chlorophytum, Rhoeo, szerencsebambusz, szobapáfrány működik így. Hazai növényekből a fűzfaágak és a vízi menta alkalmas erre.
2011. márc. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én sima szobai futókát is raktam vízbe, de az kb csak 3 hónapig bírta, aztán elvékonyodott a szára és puha lett, úgyhogy kivettem, vissza a kinti cserépbe. :)


Aztán hoztam egy növényt kinti tóbol, nem tudom mit, olyan "bacopa" szerűen néz ki, de nem az. Valami iszonyat gyorsan nő. 1 hét alatt fogta magát és kinőtt a vízből.

Így most ilyen 10 centik kilógnak, tök jól néz ki. Szerintem ez valami mocsári növény lesz, vagy valami kétéltű :)


Ha ilyen kilógósat akarsz, akkor mocsári növényeket keresgélj szerintem. pl a Törpe kálmos, japán fű azt lehet kint is meg bent is tartani, azt olvastam, na meg tuti hogy van egy rakat ilyen növény még.

2011. márc. 22. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi, és mohákat lehet bele tenni ami kint van például?
2011. márc. 22. 19:42
 10/10 Platypus ***** válasza:
A Tortula ruralis nevű mohát gyakran rakják akváriumba, úgy két hónapig bírja, de ez nagyon függ a körülményektől is. Ez egy közönséges moha nálunk, a beton közti repedésekben is ez nő. Más fajokkal nem ajánlott próbálkozni. Igazi vízi mohából rengetegféle kapható itthon is, nem érdemes szárazföldiekkel szenvedni.
2011. márc. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!