Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha a vízinövényt nem ültetem...

Ha a vízinövényt nem ültetem el bajt okozok? :S

Figyelt kérdés
Már megvettük a felszerelést és az aljazot (kavics) most olvastam nem rég h kavicsba nem lehet ültetni növényt.. :// és az baj lenne ha benne hagynám abba a "kis kosárkába"?
2011. márc. 21. 15:30
 1/6 balazs20110110 ***** válasza:
Miért ne lehetne kavicsba ültetni?
2011. márc. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetne kavicsba ültetni? Mondjuk a túl nagy szemű valóban nem jó, de megmarad a legtöbb növény abban is. Ha a napokban lecserélitek, akkor addig maradjon a kosárban. Ha nem, akkor vegyétek ki és ültessétek el. Néhány hétnél tovább semmiképp ne maradjon abban.
2011. márc. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

köszönöm. (:

ezen filóztam már nem tom mennyi ideje. xdd

akk majd megcsinálom így. :D

és elég a növénykének a növánytáp? (sera florena)

2011. márc. 21. 15:37
 4/6 anonim ***** válasza:

nekem kosárba voltak jó ideig aztán kidöglöttek pár hónap után.

Utána úgy csináltam, hogy nagyobb köveket tettema gyökérre, hogy lent maradjanak:):)

2011. márc. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Azért annak nem árt utánna nézni, hogy milyen fajta növény, és el kell e egyáltalán ültetni.

Van amelyiket normálisan kell, van, amelyiket félig (ill. nem teljesen) és van, amelyiket egyáltalán nem szabad.


Ha a tiéd elültetős fajta (normál gyokérzet, nem rizóma) akkor a folyékony tápoldatot is használhatod, de így, hogy nincs táptalaj, szilárd tablettás gyökértápot is használhatsz.

Így kevesebb kaja jut az algáknak, és a növény a gyökerén keresztül az aljzatból jut a tápsókhoz.

2011. márc. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Aha, pl a Lilaoepsis, Echinodorus tenellus, Härtel vízikelyhe gyapot nélkül kavicsban tök jól terjed, 1-3 mm-es apró kavicsban. Mondjuk nagy szemű kavicsban nem, mert az szanaszét töri a gyökereit.


Bacopa, Hydrocotyle és a hínárféléket inkább gyapottal együtt érdemes elásni, mert könnyen elrothad a gyökerük.

Vagy ezeket lehet lazán eldugni egy kő mögé csak összekötve egy csokorba danillal. Nem annyira j ó az ha be van ásva, de végülis mindegy.


Jávai mohának és anubiasnak nem kell se táptalaj, se kavics, azt inkább rá kell kötözni damillal egy vasfára vagy egy vulkáni kőre, hogy szépen ránőjőn, vagy csak bedobni hogy szabadon lebegjen a vízben.


Beckett vízikelyhe mehet gyapottal együtt elásva, megmarad az még táp nélkül is úgy egy évig :)


Persze tápozni érdemes azért folyékony táppal mindet.


Ezeknek kell táptalaj: Parva, Parvula, Hemianthus, Marsilea, Rotala (a rotala csak satnya lesz de a többi meg is döglik táptalaj nélkül)

2011. márc. 22. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!