Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » A tekik melyik vizinövényt...

A tekik melyik vizinövényt kedvelik legjobban? Vagy melyik ételt? Mi kell nekik a víz alá kaján kivül? Esetleg melyik teknősfajt ajánljátok?

Figyelt kérdés
2009. nov. 26. 19:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk ékszerteknőseink vannak, 4 darab (a legnagyobb 21 éves, a két középső 3 éves, és van egy picikénk, ő szerintem még nincs 1 éves, úgy találtuk a strandon, és befogadtuk). Vízinövényt nem telepítettünk egyiküknek sem. Kiskorukban olyan teknőskaját kaptak, ami kifejezetten kisteknősöknek való, legalábbis ezt mondták a kereskedésben. Később próbáltuk őket növényi koszttal (pl. uborkával, paradicsommal, salátával) etetni őket a táp mellé, de max. egy-két falatot voltak hajlandók megenni ezekből, aztán néztek ránk, hogy "Hát a kaja hol marad?!". Teknősmüzlit nem szoktunk adni nekik, attól éhesek maradnak, már másnap elkezdenek kaparni az üvegen, hogy jelezzék, éhesek. Nagyon szeretik pl. a szívmixet, bár azt ritkán tudunk adni nekik, mivel elég drága, és nagyon sokat megesznek belőle egyszerre. Kishalakkal, snecivel is lehet őket etetni, az kifejezetten egészséges számukra, mert természetes étel, nem gyári úton előállított.
2009. nov. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Azt elfelejtettem, hogy nagyon szeretik a csíkokra vágott csirkemájat is. De ha valamit kifelejtettem, kérdezz nyugodtan, hirtelen ennyi jutott eszembe. :D
2009. nov. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem ekszerteknosom van... nem csipi az uzleti kajat ezert raszoktattam a csirkemelre nagyon szereti kis cafatokra vagom es o tovabb tepi... hetente 2x kap

az akvariuma meg alul kovek tettem be melle mindenfele vizinovenyt a halaktol... jol van veluk szeret belebujni a novenyek koze ezert inkabb a gyokermentes kuszot ajanlom azt nagyon szereti az enyem... Ja meg mivel van egy zsak szifom is (narancssarga halak) megszoktattam a teknosom, hogy az ujan szuletett kishalakat nala nevelem fel szoval igazi mini bioszfera van nala! s nagyon birja!

2009. nov. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Megfogadom a tanácsokat köszönöm!Már megkaptam őket ugyanis kettőt kaptam nagyon kicsik és aranyosak!Köszi a válaszokat!
2009. nov. 27. 20:01
 5/5 anonim válasza:
nekem király teknősöm van, annak igazi növényt nemlehet adni mert szétharabdálja, megeszi ha éhes, ha nem. a víz alá köveket szoktunk rakni neki. de a legjoban a halat szereti, de kap garnéllákat is fagyasztottan, meg barna ruglikat...
2011. aug. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!